Bence değil TFF 1.Lig, Süper ligi değerlendirdiğiniz zaman Türkiye’de ki en iyi kalecilerinden birisi Balkes’in efsane ismi Vuko’dur..

Adamlığı ise tartışma götürmez.. Tomi ile birlikte hepimizden çok daha fazla Balıkesirlidir..

İşte o Vuko, Ali Tandoğan’ın resmen kaçar gibi Balkes’i bırakmasının ardından kendi sosyal medya hesabında öyle bir yazı paylaşmış ki; Ali Tandoğan gibi ‘kurnazlık’ yapacak teknik direktörlere ‘ders niteliğinde’.

Ne demiş Vuko; “Sayın Ali Tandoğan. 36 yaşındayım ve futbolculuk kariyerim boyunca birçok teknik direktörle çalıştım. Şimdi yazacaklarımı belki yazmamam lazım ama yine de yazacağım. Hatırlarsanız sezon başında başka takımlardan transfer teklifi almıştım. Sonrasında odanızda yaptığımız konuşmamızda size takımda kalacağıma dair söz vermiştim. Takımda kalan diğer oyuncu arkadaşlarımla (Foxi, Glumac, Furkan, Otoo, Okan, Doğa) ve genç altyapı oyuncularımızla birlikte sonuna kadar savaşacığımızı belirtmiştim. Bu süreçte sizin bu oyuncu grubuna ve Balıkesirspor’a ihtiyacınız vardı. Ama şu anda “ büyük bir teknik direktör olduğunuz için “ buradan ayrılırken bizi kullanılmış bir mendil gibi fırlatıp attınız. Hatırlatmak isterim ki topladığımız bu 18 puan birlikte savaşan,mücadele eden oyuncu grubunun eseriydi. ( ben ve bazı başka oyuncular 14 ay boyunca maaşımızı alamamamıza rağmen) Oysa ki biz size inanmıştık! Savaşa birlikte gitmeye ve gerekirse ölmeye hazırdık. Belki şu anda daha iyi bir takımın başına geçtiniz ama hiçbir zaman buradaki gibi size inanan ve sizin için savaşan oyuncular bulamayacaksınız. Unutmayın ki hayatta iyi bir eski futbolcu yada iyi bir teknik direktör olmanın hiçbir önemi yok. Hayatta sadece iyi bir İNSAN olmanın önemi var!!!”

Bizim Vuko defalarca 90’dan top çıkaran bir kaleci olarak  bu yazısı ile Ali Tandoğan’ın kalesine 90’dan takmış..!

Hemde +5’de..! Çıkmaz yani..! Bu yazı Tandoğan’ın kariyer sonu demektir..!

 

DOLMUŞA GELMEYİN..

Ali Tandoğan’ın gidişinden sonra yerine getirilen teknik isim Ramazan Kurşunlu için bakıyorum da sosyal medyada taraftarların bazıları olumsuz görüş beyan ediyorlar. Arkadaşlar Ramazan Kurşunlu’nun geldiği şartlarda kendi insanlarımız bu takımın başına gelmezdi. Can Cangök ismini dillerine dolayanlara şu dip notu aktarayım. Can Hoca hepimizin çok sevdiği kendi insanımız bunda hiçbir sıkıntı yok ama şunu bilmeniz gerekir ki; Can Hoca’da ‘Hilal-i Ahmer’den (!) bu takımı çalıştırmadı. Ramazan Hocanın bu günün şartlarında anlaştığının neredeyse iki katını hem de UÇK’dan şakır şakır aldı..! Milliyetçilik başka, profesyonellik başka..!

Bilmem anlatabildim mi..! Bakın göreceksiniz Tandoğan şokundan sonra Ramazan Kurşunlu bu takım için çok büyük işler yapacak. Sabırlı olun.. Birilerinin dolmuşuna da gelmeyin..!