Balıkesirspor üzerinden matematiksel hesap yapanlar bir konuda yanılıyorlar.

Benim hesap puan hesabı değil. Balıkesirlilerin,  Balkes’e olan ilgisi..

Ne demek istediğimi daha iyi anlayabilmeniz için şu örneklemeyi vereyim. Mesela Fenerbahçe. 25 milyon taraftarının olduğu söyleniyor. Peki; Fener’e destek için her hangi bir kampanya yapıldığı zaman 25 milyon kişi katılım mı sağlıyor..? Tabiki hayır.. 25 milyon taraftarı olan takıma 10 bin kişi katılım sağlıyor..! Peki 25 milyon taraftarı olan Fenerbahçe’nin maçlarında tribünler hınca hınç mı doluyor mu. .? Derby maçları hariç dolmuyor.

Bu örneklemeden sonra gelelim Balıkesirspor’a.

Mesala, Eskişehirspor galibiyeti sonrasında bana skoru merak eden en 24 kişi telefon açtı. Mesleki hayatımda hiçbir konunun merakını gidermek için 1 saat içinde 24 tez telefonla aranmadım..! Bunun dışında sosyal medyada  Balıkesirpor ile ilgili paylaşımlar tıklanma rekoru kırdı. Siyaseten suyun başında olanların paylaşımları 400-500 bandında kalırken Balıkesirspor’un paylaşımları 150-200 bin izlenme bandındaydı..

Hala birileri kafasında; “Balıkesirliler için Balkes çok önemli değil.” düşüncesi taşıyorlar ya.. Yanlış hesap yapıyorlar. Balıkesir’de gündem ne olursa olsun Balıkesirspor her zaman o gündemin en tepesinde yer alır…! Bu dünde öyleydi, bugünde..!