AK Partili Milletvekili Mutlu Aydemir, G.Mustafa Kemal A. Lisesi’ne atanacak saymanlık için hem İl Milli Eğitim’e hem de bakanlığa bir isim önerdi. Ancak vekilin önerdiği isim, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak’a takıldı. Neticede Solak’ın fendi Aydemir’i yendi, atama Solak’ın istediği başka bir isim oldu

HEM MÜDÜRE HEM BAKANLIĞA

Bu bürokratlar adamı vezir de eder rezil de... Mustafa Solak da tam da rezil eden cinsten! Olay şu; Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sayman atanacak. Saymanlık için AK Partili vekil Mutlu Aydemir, ağırlığını koydu ve hem müdüre hem bakanlığa girişim yaptı.

NE MUSTAFA SOLAK’MIŞ AMA...

Bu girişimden hoşlanmayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak, hemen başka bir isme apar topar başvuru yaptırdı. Sonra Ankara’da Aydemir-Solak rekabeti başladı. “Nasıl olur, koskoca milletvekiliyle İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı nasıl başa çıksın?” demeyin. Bu rekabetin galibi Mustafa Solak oldu.

MİLLETVEKİLİNE OYUN OYNADILAR!

Saymanlığa 2 çeşit atama yöntemi vardı. 1- Kadrolu 2- Görevlendirme... Bakanlık Türkiye’de kimseye kadro vermedi ama diğer illerde görevlendirmeyle onlarca sayman atadı ve bu atamalarda siyaset belirleyici rol oynadı. Balıkesir hariç! Balıkesir’de görevlendirme yerine Solak’ın istediği kadrolu bir isme ikinci bir saymanlık görevi tevdiğ edildi. Yani Aydemir resmen taca çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız dönen tüm bu alavere dalavereyi sinema filmi seyreder gibi seyretti