Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bir yıl önce yurt sıkıntısından dolayı üniversite öğrencilerine ücretsiz tahsis ettiği Firdevs Saraçoğlu Yaşlı Bakımevi’yle ilgili önemli bir kararın altına imza attı.

SAĞAY VE ŞAHİN ÖNCÜ OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yasin Sağay ve Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin’in imzasıyla verilen önergeyle Firdevs Saraçoğlu Yaşlı Bakımevi şehit ve gazilerin birinci derece akrabaları kız öğrencileri ücretsiz barındırılacak ve beslenme ihtiyaçları karşılanacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,  takdir edilecek bir icraatın altına imza attı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayının Gömeç’te yapılan birinci oturumunda Başkanvekili Yasin Sağay ve Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, Firdevs Saraçoğlu Yaşlı Bakımevi’nin şehit ve gazilerin birinci derece akrabalarının kız öğrencilerine ücretsiz barınma ve beslenme imkanı sağlanması için önerge verdi. Geçtiğimiz yıl ülkede boy gösteren yurt sorununda içindeki yaşlılar Bakanlığın bakımevine taşınarak ücretsiz öğrencilerin kullanımına tahsis edilen Firdevs Saraçoğlu Yaşlı Bakımevi, bu yılda verilen önergeyle şehit ve gazilerin birinci dereceden kız akrabalarına ücretsiz tahsil edilecek.