AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı tarafından Zağnos Paşa Camii’nde ülkede son zamanlarda meydana gelen yangın ve sel felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar ve şehitler için Mevlid-i Şerif okutularak, dualar edildi. Ayrıca Muharrem Ayı vesilesiyle Cuma namazından sonra camii meydanında aşûre ikramında bulunuldu.

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran namaz sonrası, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ile birlikte Emekli öğretmen Şevki Turfullu’nun cenaze namazına katıldı. Aile yakınlarına başsağlığı dileyen Başkan Başaran, Vali Şıldak ile birlikte halkı selamlayarak aşure dağıtım noktasına geçtiler. Başkan Başaran, ilk aşureyi Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’a yaptı. Bir süre vatandaşlara Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte aşure servisi yapan İl Başkanı Ekrem Başaran yaptığı açıklamada; “Yurdun dört bir yanında; Yangın ve sel felaketlerinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımız ve , Kerbela Şehitlerimiz için bugün Zağnos Paşa Camii’nde Mevlid-i  Şerif ile birlikte duamızı ettik, Muharrem Ayı vesilesi ile Aşure ikramında bulunduk, Rabbim kabul eylesin inşallah. Aşure hayrımıza katılım gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Rabbim hepsinden razı olsun” dedi.

AŞURE İKRAMINA BÜYÜK KATILIM

Ak Parti İl Başkanlığının, Zağnos Paşa Camii’nde düzenlediği Mevlid-i Şerif ve Aşûre ikramı programına; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Ak Parti Milletvekili Yavuş Subaşı, Balıkesir İl Protokolü, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcu, Ak Parti İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Ak Parti İlçe Başkanları ve yönetimleri ve halktan yoğun bir katılım oldu. Ak Parti İl Başkanlığı tarafından yaklaşık 4 bin kişiye aşure ikramında bulunuldu.