Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin tarihi öne çıkaracak sokak iyileştirmelerine devam ediyor. Zağnos Paşa Cami civarında gerçekleştirilen düzenlemelerin bir sonraki etabı Balıkesir’in en uzun sokağı Bağlar Sokağı olacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bağlar Sokağı’nın girişini meydana dönüştürmek için çalışmalara başladı. İlk etapta girişte yer alan iki yapı kamulaştırılıp yıkılacak.

ŞEHİR MERKEZİ RAHATLAYACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Zağnos Paşa Cami- Avlu aksında yer alan şehrin tarihi kimliğini ortaya çıkaracak sokak iyileştirmelerine etap etap devam ediyor. Tarihi Zağnos Paşa Cami’nin etrafında gerçekleştirilen düzenlemelerin ardından yeni hedef Bağlar Sokağı’nın girişindeki bölge.  Başçeşme Mezarlığı-Avlu arasında yapılacak olan Çay Deresi Islahı öncesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bağlar Sokağı’nın girişini meydana dönüştürecek çalışmalara başladı.

ÇAY DERESİNİN DEVAMI OLACAK

Balıkesir’in en uzun sokağı olarak bilinen Bağlar Sokağı’nın girişinde yer alan iki yapının kamulaştırma kararı Balıkesir Büyükşehir Belediye encümeninde kabul edildi. Mülk sahipleriyle yapılacak kamulaştırma görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iki binayı yıkıp Bağlar Sokağı’nın girişini dev bir meydana çevirecek. Trafik yoğunluğunu da azaltmayı amaçlayan projenin ayrıca Başçeşme Mezarlığı-Avlu arasındaki Çay Deresi Islahı projesinin de devamı niteliğinde olacak.