DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Burak Dalgın, Metin Gürcan ve Ege Bölgesi Koordinatörü Ahmet Ergin, saha çalışması yaptığı Balıkesir'de çok önemli mesajlar verdi. Milli Kuvvetler Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcıları, ekonomik sorunların DEVA Partisi iktidarında son bulacağını açıkladı. Genel Başkan Yardımcıları ayrıca DEVA Partisi olarak Balıkesir'e ayrı bir önem verdiklerini kaydetti.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Burak Dalgın, Metin Gürcan ve Ege Bölgesi Koordinatörü Ahmet Ergin, il başkanlığında partililerle bir araya gelip saha çalışması yaptı.  Milli Kuvvetler Caddesi'nde esnafları ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Genel Başkan Yardımcıları, vatandaşın ekonomik sorunlarının  DEVA Partisi iktidarında son bulacağını açıkladı.  Balıkesir'de güzel bir ortamla karşılaştıklarını ifade eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, "Partimiz yakın zamanda birinci yılını doldurdu. İkinci yılımızın başlıca teması sahada olmak. İlk yılımızda teşkilatlanmayla, partinin kuruluşu ve seçime girme hakkını elde etmeyle geçti. İkinci yılımızda bütün teşkilatlarımız daha fazla sahada olacak. Balıkesir ziyareti de bunun devamı. Balıkesir'de pek çok ilde gördüğümüz gibi vatandaş mevcut durumdan çok dertli. İkinci dikkatimizi çeken konu ise vatandaşlarımızın hem genel başkanımıza hem partimize ciddi bir teveccüh var. Genel Başkanımızın gittiği her kongrelerde, bizim gezdiğimiz yerlerde bu ilgi ve teveccühü görüyoruz" dedi. 

 

DALGIN: "PARTİMİZİN DEĞERLERİYLE BALIKESİR'İN İHTİYAÇLARI ÖRTÜŞÜYOR"

Balıkesir'de parti teşkilatlarının uyumlu bir şekilde çalıştığına dikkat çeken Dalgın, " İl başkanımız ve ekibi çok genç ve istekli. Geliş amacımızda hem onlarla birlikte olmak hem de Balıkesir'e verdiğimiz önemi göstermek. Birkaç hafta önce birkaç genel başkan yardımcımızda buradaydı. Bugün bizler buradayız. Balıkesir bizim için çok önemli bir il. Hep yapısından dolayı hem de partimize çok uygun bir il. Merkez, ana akım siyasete çok yatkın. Türkiye'nin çeşitli öğelerini kendi içinde barındıran, icraat bekleyen bir vilayet. Bizim hedeflerimiz ve planlarımızla uyumlu bir yer. Partimizin değer önerisiyle Balıkesir'in ihtiyaçları örtüşmektedir. Onun için çok önem veriyoruz. Edip Başkanımız da partimizin kurucular üyesi olması bizim için büyük avantaj. Ciddi bir ismi ve birikimi var. Bizler için yol gösterici olacak, motivasyon sağlayacak. Beraber olmaktan dolayı çok mutluyuz.

ERGİN: "BİZİM EN GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKEN YER BALIKESİR"

Balıkesir'de büyük bir ilgiyle karşılandıklarını vurgulayan Ege Bölge Koordinatörü ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ergin, " Balıkesir bir ilgi bekliyorduk ancak çarşıda gördüğümüz ilgi beklentimizin çok üzerindeydi. Son 10 gündür 5 şehir gezdik. Gezdiğimiz tüm şehirlerde vatandaşların partimize yoğun ilgisi var. Esnaf çok büyük sıkıntı içinde. Sıkıntılarını anlatacak bir muhatap bulmuş olmanın verdiği karşılıkla bize büyük ilgi gösterdiler. Partimizin temsil ettiği ana akım siyasetin Türkiye'de coğrafi, demografik tarihsel ve kültürel olarak zemini de bu coğrafya. Bizim en güçlü olmamız gereken yer Balıkesir. 2023 yılında seçim olursa 7 milyon genç ilk defa oy kullanacak. Seçimin sonucunu belirleyecek kitlede bu grup olacak. Çünkü bu kitle bu iktidar döneminde dünyaya geldiler, bu iktidardan başka iktidar görmediler. Bu genç kitle dünyadaki muadilleriyle kendilerini kıyaslayabiliyorlar. Karar verirken de bu karşılaştırmayı yaparak karar verecek. Hiç bir partide yüzde 20 genç kotası yok. Bizim genel başkan yardımcılarımız var 30 yaş altında. Yeni nesil siyaset yapılıyor"

AYDEMİR: "TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE OLACAĞIZ"

Genel merkezden üç önemli ismi Balıkesir'de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden İl Başkanı Kemal Aydemir, seçimlerde Balıkesir özelinde Türkiye ortalamasının üzerinde olacaklarına inandıklarını söyledi. Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü: " Biz çok memnunuz genel başkan yardımcılarımızı ve bölge koordinatörümüzü ağırladığımız için. Vatandaşlarımızla iç içeyiz. Bizde haftanın üç günü ilçelerde, iki günü merkezdeyiz. Siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve esnaf ziyaretlerimiz oluyor. Devamlı sahadayız. İyi ilçe başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, partililerimiz var. Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Edip Uğur Balıkesir'de. Onunla desteği her zaman gibi bize moral veriyor. Türkiye'de olduğu gibi DEVA Partisi Balıkesir'de de çok başarılı olacak. Bunun inancı içerisindeyiz. Seçim sathına girdiğimizde Balıkesir özelinde Türkiye ortalamasının çok üzerine çıkacağız. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan'a vatandaşlarımızın büyük ilgisi var. İyi kadrolar kurduk, inanıyoruz başarılı olacağız. Genel Merkezimizi mahcup etmeyeceğiz" dedi.