27 Mart 2021 tarihinde Balıkesir’de Cahit Can Tekin ve Cem Kayayurt tarafından kurulmuş Özel Tiyatro Tiyatro Prömiyer, 2021-2022 tiyatro sezonuna güçlü bir başlangıç yaptı.

Cahit Can Tekin’in yazıp yönettiği Ödüllü Çocuk Oyunları Keloğlan Mutluluk Ormanında ile Çanakkale turnesinde; Bayramiç, Ayvacık, Çan, Umurbey ilçelerinde, Uşak turnesinde; Merkez, Banaz ve Eşme, Balıkesir’de ise Avlu etkinlik programları ile 8 bin izleyiciye ulaştı.

BALIKESİR’İ TEMSİL EDECEKLER

Nitelikli tiyatro yapma mottosuyla yola çıkan ekip tiyatro sezonu boyunca oyuncularını farklı eğitim atölyeleri ile buluşturacak. Tiyatro Prömiyer "Balıkesir'de Sanat Var" sloganı ile şehrin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunacak ve Balıkesir halkının yakından takip ettiği bir tiyatro olacak. Balıkesir'i yurt içi ve yurt dışı festivallerde başarıyla temsil etmeyi hedefleyen ekip, şimdi de yeni oyunları Aşk-ı Roman’a hazırlanıyor.

YILMAZ ARIKAN’DAN EĞİTİM ALDILAR

Öte yandan 8 gün süren oyunculuk eğitimleri ile Türkiye’nin en çok satan tiyatro eğitim kitaplarının yazarı, ünlü yönetmen Yılmaz Arıkan, Tiyatro Prömiyer’in isteği üzerine Balıkesir’e geldi. Yılmaz Arıkan’ın oyunculuk eğitimi ile sıra dışı bir eğitim süreci geçirdiklerini söyleyen Tiyatro Prömiyer oyuncuları bu durumdan mutlu olduklarını dile getirdiler.

“YAKINDA BALIKESİR SEYİRCİSİ İLE BULUŞACAĞIZ”

Tiyatro Prömiyer Genel Sanat Yönetmeni Cahit Can Tekin yaptığı açıklamada; “Yıllardan beri söylenen bir şey var Balıkesir’de sanat çok sığ. Bunu herkes söylüyor, fakat kimse harekete geçmiyor. Biz de Balıkesir’in sanat yaşamıma katkı sunacak olan Tiyatro Prömiyer`i kurduk. Çok yakında oyunlarımızla Balıkesir seyircisi ile buluşacak ve Türkiye’nin yakından takip edeceği bir tiyatro olacağız. Alkışımız bol olsun” ifadelerini kullandı.