AK Parti’de “Sakin güç” diye tanınan kavgadan, polemikten uzak vekillik görevini hakkıyla yapmaya çalışan hukukçu Milletvekili Belgin Uygur, yeni dönemde Balıkesir’i AK Parti MKYK’da temsil edecek

AK Parti’nin MKYK’sına Balıkesir’den giren tek isim Av. Belgin Uygur oldu. Uygur, seçildiği günden beri polemiklere ve çatışmalara girmeden milletvekilliği görevini hakkıyla yapmaya çalışan bir isim. Uygur’un MKYK’da Balıkesir’i temsil etmesi, parti tabanında da memnuniyetle karşılandı. 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, 7.Olağan Büyük Kongresi'nde tek listeyle aday olup seçilen Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın A Takımına seçilme başarısı gösterdi. Daha önce AK Parti MKYK'sında yer almasına rağmen gerek siyasi gerekse hizmet odaklı performansı büyük eleştiri konusu olan Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Genel Merkez tarafından üzeri çizildi. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen AK Parti 7.Olağan Büyük Kongresi'nde 2023 seçim manifestosu, kampanya şarkıları açıklandı. Kongrenin bir diğer merak edilen konusunda AK Parti'yi 2023 vizyonuna taşıyacak kadrolarda kimlerin yer aldığı oldu.  AK Parti il ve ilçe bazlı teşkilatlarının yüzde 70'i değişmesinin ardından Büyük Kongrede de Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun büyük bölümü yeni isimlerden oluştu. 50 kişilik MKYK üye sayısı 75'e yükseltilirken Balıkesir'den sadece Milletvekili Belgin Uygur, Recep Tayyip Erdoğan'ın A takımında yer aldı.

SUBAŞI ÇİZİK YEDİ

Belgin Uygur'un Erdoğan'ın Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda şans bulmasında milletvekili olarak görev yaptığı dönemde polemiklerle adının anılmaması ve parti içindeki tüm gruplarla iyi ilişkiler içinde bulunmasının etkili olduğu belirtildi. Öte yandan Milletvekili seçildikten sonra yaşından dolayı teşkilatlara ağabeylik yapması için Recep Tayyip Erdoğan tarafından MKYK'da görev verilen ancak geride kalan süreçte ne siyasi anlamda ne de hizmet odaklı performansında yeterli bulunmayan Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı çizik yedi. Subaşı son dönemlerde hizmetlerinden ziyade magazinsel paylaşımlarıyla gündeme gelmiş, yakın zamanda Fenerbahçe futbolcusu Mesut Özil'in maketiyle çektirdiği fotoğrafla sosyal medyada alay konusu olmuştu.