AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ahmet Akın’ı ABD Başkanı Biden’a gösterdiği soykırım açıklaması üzerinden eleştirdi. Mehmet Birol Şahin, Ahmet Akın’a CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 1915 olaylarını soykırım olarak nitelediği açıklamayı hatırlattı.

AKIN’A KAFTANCIOĞLU’NU HATIRLATTI

Şahin, “Okyanus ötesindeki Biden’e atıp sıkılamak kolay Ahmet Akın. Kartal kanadı yaptığın kadın Biden gibi ‘soykırım’ diyor. Ben CHP Genel Başkan Yardımcısın ya O da CHP İl Başkanı ya hani O’na bir laf ette boyun kaç santim, samimiyetin cesaretin kaç gram görelim”

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemesine ilişkin gösterdiği tepkiye CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu üzerinden cevap verdi. CHP’li Akın’ın soykırım üzerinden gösterdiği tepkinin samimiyetten uzak olduğunu ileri süren AK Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da 1915 olaylarını soykırım olarak ifade etmesini hatırlattı. 

“O’NA BİR ETTE BOYUN KAÇ CM GÖRELİM”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın okyanus ötesindeki Biden’e gösterdiği tepkiyi CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na gösteremediğini belirten Mehmet Birol Şahin, “ Okyanus ötesindeki Biden’e atıp sıkılamak kolay Ahmet Akın. Kartal kanadı yaptığın kadın Biden gibi ‘soykırım’ diyor. Ben CHP Genel Başkan Yardımcısın ya O da CHP İl Başkanı ya hani O’na bir laf ette boyun kaç santim, samimiyetin cesaretin kaç gram görelim” dedi.