CHP’de İl Kongresi geride kalmasına rağmen sular bir türlü durulmuyor. 38. İl Kongresi’nin en çok konuşulan olaylarından biri de Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan’ın birlikte yola çıktığı Başkan Adayı Ömür Boyuer’i yarı yolda bırakıp Erden Köybaşı’nın listesini desteklemesi oldu. Bir ay önce Boyuer’in desteğiyle bir oy farkla ilçe başkanı seçilen Sinan Ayhan, İl Kongresi’nde Erden Köybaşı’nın listesini destekledi. Ayhan’ın Ömür Boyuer’i yarı yolda bırakmasında CHP’nin olaylarla gündemden düşmeyen ismi Cem Karagöl’ün etkili olduğu öğrenildi.

Erden Köybaşı’nın zaferiyle sonuçlanan CHP 38. İl Kongresi, milletvekillerinin kongre salonundaki atışmalar ve restleşmeler kadar gizli kapılar ardından yapılan pazarlıklar ve ihanet iddialarıyla da uzun süre konuşulacak. CHP İl Kongresi öncesinde Başkan Adayı Ömür Boyuer’le birlikte yola çıkan, ilçe kongresinde Boyuer’in desteğiyle seçimi bir oy farkla kazanan Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan, il kongresinde kendisini seçilmesi için mücadele eden Boyuer’i yarı yolda bırakıp karşı listeyi destekledi. CHP’deki Sinan Ayhan’ın ihanet iddialarının altında da partide daha önce ismi adli vakalarla gündeme gelen Cem Karagöl’ün yattığı öğrenildi.  CHP il kongresinde partiyi dizayn ettiği iddia edilen Cem Karagöl Altıeylül ’ün genç İlçe Başkanı Sinan Ayhan’ı etkisi altına alıp il kongresinde Erden Köybaşı’na destek olması sağladı.  Ayhan da bu yaptığı manevra sonrasında ismini Büyük Kurultay delegeliğine yazdırdı. 

ÖMÜR BOYUER’LE YOLA ÇIKTILAR AMA

Cem Karagöl, mahalle delege seçimlerinde Ömür Boyuer ile birlikte çalıştı. Ömür Boyuer’in desteği ile bir diğer il başkan adayı İrfan Barış’ın güçlü olduğu Altıeylül’de Sinan Ayhan’a delege çoğunluğu sağlandı. Cem Karagöl, karşı tarafa göz kırpan ilk hamlesini delege seçimlerinde sürecinde yaptı. CHP İl Başkanı Erden Köybaşı’nın oğlunu Sinan Ayhan’ın listesinde il kongresinde delege yazdıran Cem Karagöl’ün bu hamlesi delege seçimleri anında anlaşılmadı. Sinan Ayhan daha bu süreçte Cem ile aynı mezhepsel kodlarla bağı nedeni ile vitrine çıktı. Üstelik karşı taraf Alevi düşmanı ilan edilip, Alevilerin Sinan Ayhan’da birleşmesi de sağlandı.

CEM CHP’Yİ DARMADAĞIN EDİP GİTTİ

CHP’nin dizayncı genç üyesi Cem Karagöl, partiyi Balıkesir’de ikiye bölerek, İstanbul’a döndü. Seçileli bir ay geçen CHP Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan’ın, birlikte hareket ettiği Ömür Boyuer’i yarı yolda bırakmasıyla parti içindeki güvenirliliği ve kişiliği tartışmaya neden oldu. Öte yandan Cem Karagöl’ün Edremit’te bir benzer hamleyi Ömür Boyuer’le birlikte hareket eden Mehmet Tüm’ün yeğeni Yusuf Yavuz’u da Erden Köybaşı’nın listesine dahil ederek yaptığı öğrenildi.