Teşkilatlanma çalışmalarına aralıksız devam eden DEVA Partisi İl Başkanlığı, Bandırma’da İlçe Başkanı olarak Dr. Ayşegül Özdemir’i atadıktan sonra ilçe kongresi için çalışmalarını hızlandırdı. Bandırma İlçe teşkilatı ile koordineli olarak yapılan çalışmalarda sona gelinmek üzere.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da davet edildiği kongrenin, pandemi dolayısı ile alınan kararlar doğrultusunda kongre yasaklarının kalkması sonrası Ramazan Bayramı akabinde Mayıs ya da duruma göre Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

Konu hakkında açıklama yapan DEVA Partisi Balıkesir İl Başkanı Av. Kemal Aydemir “ Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte durumun vehametini bir kere daha ortaya koymamız gerekiyor. Maalesef lebaleb yapılan kongreler ve Covid 19 pandemi sürecinin iyi yönetilememesi neticesinde vaka sayılarında ne yazık ki gözle görülür bir artış gözlemlenmekteyiz. Bir tarafta pandemi ve olumsuz etkileri,  diğer tarafta ülkedeki ekonomik darboğaz ve oluşan yönetim zaafiyeti bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Ama vatandaşlarımız umutsuzluğa kapılmasınlar zira biz DEVA Partisi Teşkilatları olarak ekip ruhuyla hareket ederek, var olan her soruna ilişkin çözüm politikamızı hazır halde tutuyoruz. Hiçbir vatandaşımızı din, dil, ırk ayırt etmeden, ötekileştirmeden, çatışmacı bir dilden uzak durarak yol haritamızı çizdik ve bütün adımlarımızı buna göre atıyoruz. Dertlere DEVA olmak gerekiyor, bizler de bunun sorumluluğunu ve bilincini taşımaktayız.

 

Bu vesile ile, her karışından bereket fışkıran güzel Balıkesir’imize hizmet etmek amacıyla il genelindeki teşkilatlanma ve kongre çalışmalarımızı , mevcut salgın önlemleri doğrultusunda devam ediyoruz. Allah nasip ederse, kongre yasaklarının kalkmasının hemen ardından ilk olarak  Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan Beyfendi’nin de katılımasını  arzu ettiğimiz  Bandırma Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bandırma güney Marmara’nın gözbebeği ilçelerimizden bir tanesi ve biz Bandırma’ya çok önem veriyoruz. İnşallah Bandırma İlçe Teşkilatlarımız,  başta Ayşegül Özdemir Başkanımız’ın önderliğinde çok güzel işlere imza atacaklar ve DEVA Partisini en iyi şekilde temsil edeceklerdir.’’dedi

 

Konu hakkında görüşlerini belirten DEVA Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr. Ayşegül Özdemir  ise ”İl başkanımız Sayın Kemal Aydemir ve Sevgili İl Yönetim Kurulumuzun tavsiyesi, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın taktirleri ile  benim için çok özel olan bu  göreve atandıktan hemen sonra Bandırma’mız için kollarımızı sıvadık ve birbiriyle uyumlu,  vatansever, liyakat sahibi, sinerjilk bir ekip oluşturduk. Yönetim kurulumuzdaki çok değerli ekip arkadaşlarımla birlikte Bandırma’mıza en iyi şekilde hizmet etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyor ve politikalar üretiyoruz. Bizler Bandırma’mızın sorunlarını çok iyi biliyoruz ve bu sorunların çözüm yollarını da çalışıyor ve hazırlanıyoruz. Partimizin henüz 1. Yaşını kutladığı şu günlerde, bizlere olan teveccühü görüyor ve herkesi DEVA Partisi çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyoruz. İnşallah bu sıkıntılı günleri hepbirlikte allatıp gerek ülkemizi, şehrimizi ve gerekse Bandırma’mızı hak ettiği yerlere taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.