Geçtiğimiz hafta Genel Başkan Ali Babacan ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin yoğun katılımları ile 1. Olağan Bandırma Kongresini gerçekleştiren, Ayvalık, Erdek ve Manyas İlçe Binalarının açılışını yapan DEVA Partisi Balıkesir Teşkilatları, İl Başkanı Kemal Aydemir önderliğinde ara vermeden saha ziyaretlerine devam etti.

Körfez ilçelerimizden Burhaniye’ye çıkartma yapan Aydemir’i, Burhaniye İlçe Başkanı Yasin Batmaz ve ekibi karşıladı. İlk olarak Burhaniye İlçe binasını ziyaret eden ve teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi alan  Aydemir, sonrasında yine geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Burhaniye Teşkilatının sevilen ismi kıymetli  ağabeyimiz Muzaffer Atmaca’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Taziye sonrası çarşı esnafıyla buluşan heyet kelimenin tam manasıyla bütün esnafı tek tek dolaşarak sorunları dinledi ve iktidara geldikleri ilk gün itibari ile ortaya koyacakları çözüm odaklı eylem planlarını vatandaşla paylaştı. Çarşı esnafının bütün problemlerini not eden ekip serzenişlerle karşılaştı.

Esnaf ‘’ Başkanım Tüm Türkiye’de olduğu gibi Burhaniye’mizde de ekonomik şartlar artık içinden çıkılmaz ve dayanılmaz bir hal aldı. Borçlarımızı ödeyemez hale geldik. Pandemi öncesi zaten kötü giden bir ekonominin üstüne bir de pandemi ve etkileri de eklenince inananın bıçak kemiğe dayandı. Lütfen sesimizi duyurun, belediye dükkanın 50 cm  dışına  dahi müsade  vermiyor, işler zaten eskisi gibi değil, vatandaş kurumsal süpermarketleri tercih ediyor ve bu marketlerde her şey satılıyor. Bu zor dönemde çarşı esnafı yalnızlığa terkediliyor ve bizler gün geçtikçe tükeniyoruz.’’ Dedi.

 

Bu serzenişler üzerine söz alan Başkan Aydemir  “Bizler DEVA Partisi olarak hiç durmadan ve yorulmadan saha ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşımıza temas ediyor onların dertleri ile hemhal oluyoruz. Sırça köşklerden ülke yönetilmez. Bu insanlara yazıktır günahtır. Buradan iktidar partisinin yetkililerine sesleniyorum. Gelip esnafın dertlerini dinlediniz mi? Bu insanlar gün geçtikçe tükeniyorlar, bir çözüm önerisi sundunuz mu? Vatandaşından uzak yönetimler, kaybetmeye mahkumdur. Bakın günü kurtarmak yetmez bu esnafın sesine kulak vermek zorundasınız. Yoksa bu esnaf sandıkta sizi affetmez! Vatandaşımız hiç kaygılanmasın, Allah’ın izniyle Demokrasi Ve Atılım Partisinin işi bilen, hakkaniyetli, liyakatli kadroları gümbür gümbür geliyor, iktidara yürüyor. Bizler DEVA olmak için mikro ve makro ölçekli planlarımızı, iktidara geldiğimizde gerçekleştireceğimiz ilk 90 gün 360 günlük planlarımızı tek tek paylaşıyoruz. Neler yapabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Potansiyeli yüksek, ülkenin sorunlarını çok iyi bilen ekipler geliyor. Vatandaşımızın sözcüsü olmaya devam edeceğiz. Dertlere DEVA geliyor..’’

Daha sonra Burhaniye’den ayrılan ekip, Havran’da İlçe Başkanı Osman Yavaş ve ekibini ziyaret etti. En kısa zamanda kongre hazırlıklarının başlaması hususunda mutabık kalan heyet Teşkilatlanma çalışmalarının seçime kadar tam manasıyla hazır olacağını belirtti.