Teşkilatlanma çalışmalarına ara vermeden devam eden DEVA Partisi Balıkesir İl yönetimi, İl Başkanı Kemal Aydemir ve Yönetim kurulu üyelerinin hummalı çalışmaları sonucunda Gönen İlçesi’ne Mimar Murat Aşkınoğlu’nu getirdi.

Gönen ilçesi için uzun zamandır çiddi çalışmalar gerçekleştiren  DEVA Balıkesir, Genç Mimar Murat Aşkınoğlu’nu atayarak ilçedeki teşkilatlanma çalışmalarına start vermiş oldu. Böylece Güney Marmara’da Erdek, Manyas ve Bandırma’dan sonra Gönen’de ‘de başkan ataması yapılarak teşkilatlanma çalışmalarının tamamlanması akabinde kongre süreci başlamış olacak.

 

Ataması gerçekleşen genç Başkan Murat Aşkınoğlu, gerçekleştirilen törende şu ifadelere yer verdi: ‘’Uzun zamandır takip ettiğim, duruşunu, politikalarını çok beğendiğim, geleceğe dair projeleri ile dikkat çeken Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ve hepsi birbirinden değerli DEVA Partisi mensupları ile aynı yolda yürüyeceğim için çok heyecanlı ve bir o kadar da sevinçliyim. Gençlerin DEVA Partisine olan yönelimine en bariz örneklerden bir tanesi de benim aslında. Biz gençler DEVA Partisi programına çok güveniyoruz. Ali Bey’i zaten başarılı bakanlık dönemlerinden beri takip ediyoruz. Gençlerin yönetime dahil olması çok çok önemli. Gençler ve tecrübeli abilerimiz ve ablalarımız ile birlikte hep beraber evvela partimizi iktidara taşıyacağız sonra da bu kötü yönetimin açtığı tahribatı düzeltip ülkemizi, arzu ettiğimiz, yaşanabilir, müreffeh bir Türkiye çizgisine adım adım taşıyacağız. Bu vesile ile beni bu göreve layık gören İl Başkanımız Kemal Bey’e ve değerli İl yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.’’

 

İl Başkanı Kemal Aydemir ise ‘’Bildiğiniz üzere 17 ilçemizde yönetimlerimizi tamamlamış ve 13 ilçemizde kongrelerimizi gerçekleştirmiştik. Bugün Gönen ilçemizle birlikte hedefimize bir adım daha yaklaşmış oluyoruz. Amacımız yıl sonuna kadar bütün ilçelerde teşkilat çalışmalarımızı tamamlamak ve artık seçime hazır hale gelebilmek. Bizim genç arkadaşlarımıza ayrı bir teveccühümüz var, onların çok yönlü bakış açılarını ve fikirlerini ziyadesiyle önemsiyoruz. Bu minvalde Allah gönlümüze göre verdi ve Gönen İlçemizde henüz 28 yaşında olmasına rağmen çok olgun, vizyoner ve aileden gelen bir politik birikime sahip Murat kardeşimizi bugün itibari ile Gönen Kurucu İlçe Başkanı olarak atama şerefine nail olduk. Ben ve arkadaşlarım çalışmalarımızı eskisinden çok daha hızlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Ben Murat Başkanımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.. Kendisi çok güzel bir ekip kuracak ve Gönen’de DEVA bayrağını göndere çekecektir.’’ dedi.