DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin, GMKK üyesi ve GM Disiplin Kurulu üyesi, Mahmut Sami Topbaş, GMKK üyesi ve Bölge Koordinatörü Ahmet Ergin, GMKK Üyesi ve Balıkesir Bölge Koordinatörü Metin Gürcan Balıkesir’e çıkarma yaptılar.

Türkiye genelinde, teşkilat ve saha çalışmaları kapsamında üst sıralarda yer alan DEVA Partisi Balıkesir İl Başkanlığı, süpriz bir ziyarete tanıklık etti. Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin ve Genel Merkez yöneticilerinin ziyareti vesilesi ile bir araya gelen Balıkesir İl ve İlçe teşkilatları, Genel Merkez Yöneticilerinin de dahil olduğu istişare toplantısında bir araya geldiler. Toplantıda söz alan Ergin şu ifadelere yer verdi “Bildiğiniz üzere DEVA Partisinin Kuruluş Lansmanının gerçekleştiği gün Covid 19 Pandemisi kapsamında tedbirler yürürlüğe girdi. Mart 2020’den bu zamana pandemi koşullarında üstün bir gayret gösteren bütün teşkilatlarımızı canı gönülden tebrik etmek lazım. Damla damla büyüdüler, teşkilatlandılar ve netice itibariyle, olası bir erken seçime hazır hale gelmeye çalıştılar, çalışıyorlar. Balıkesir Teşkilatımız bizim kıymetlimiz. Kuruluşundan bu yana gösterdikleri yoğun çaba ve gayretleri neticesinde, Genel Başkanımız Ali Babacan’ın çizdiği hedef doğrultusunda gece gündüz demeden çalışıyorlar. Ülkenin gidişatından hiç birimiz memnun değiliz, lakin aksiyon almadan sadece şikayet etmekle bu iş olmaz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz şiarıyla, memlekete hizmet noktasında birilerinin bir şeyler yapması gerekiyordu. Bizler DEVA Partisini tam da bu yüzden kurduk. Mevcut iktidar artık memleketi yönetemiyordu, uyarılarımızı da dikkate almıyordu. Neticesinde arkadaşlarımızla bir araya gelerek çok geniş katılımlı, demokrat, kişisel hak ve özgürlükleri önemseyen, adalet eksenli bir parti kurduk ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz Balıkesir Teşkilatlarımızın çalışmalarından son derece memnunuz. Şu an kendileriyle yarış halindeler ve bu bizi ziyadesiyle memnun etmektedir. Tabi yeni bir parti olmamız nedeniyle çalışmaları hiç bir zaman yeterli görmeyerek hep daha iyisi için uğraş vermeliyiz. Ben İl Başkanımız Kemal Aydemir nezdinde bütün Balıkesir DEVA teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum’’

Daha sonra söz alan İl Başkanı Kemal Aydemir ise “ Bizleri ziyaret eden, başta Sayın Bakanım Sadullah Bey olmak üzere , Mahmut Sami Bey, Ahmet Bey ve Metin Bey’e hassaten şükranlarımı iletmek istiyorum. Sürecin başından beri hep bizleri destekledir, arkamızda durdular ve bu başarıların kazanılmasında büyük rol oynadılar. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar, hedeflerimizde en ufak bir sapma yaşamadan, ilk günkü aşkla, iştiyakla çalışmalarımızı sürdürdük. Ben ve Teşkilatımızda yer alan ekip arkadaşlarımla beraber vatandaşlarımızla bir araya geldik, sorunlarını dinledik ve DEVA Partimizin Programı dahilinde, iktidara geldiğimiz zaman neler yapacağımızı, memleketimizin sorunlarını nasıl çözeceğimizi anlattık ve büyük bir teveccühle karşılaştık. Bizler, vatandaşlarımızın bu tevecchünden güç alıyoruz. İnsanlarımız artık mevcut yönetim anlayışından bıkmıştır. Sokaktaki çöp konteynerinden yemek toplayan amcamızın, semt pazarlarında meyve sebze artıklarını toplayıp evine götüren teyzemizin, çalışanının maaşını ödeyemeyen küçük esnafımızın, çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden abimizin sözcüdür DEVA Partisi. Sorumluluğumuzun farkındayız. Mevcut iktidarın süresi dolmuştur. Bizler emaneti teslim almaya geliyoruz. Biliyoruz ki vatandaşımız da işi ehline, layıkine teslim edecektir” dedi.