Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Kongresi’nin yankıları sürmeye devam ediyor. Parti için hizipleşmenin doruğa çıktığı kongrenin en dikkat çeken çıkışlarından biri de ilçeler para gönderildiği iddiası oldu. İddianın sahibi de CHP İl Kongresi’ne kısa bir süre kala il başkan adaylığından çekilen Av. Uğur Çelikbaş.

“KEPSUT’A 400 LİRA  BANDIRMA’YA BİN 500 LİRA”

İl kongresi öncesinde ilçelere para gittiği iddiasında bulunan İl Başkan Adayı Av. Uğur Çelikbaş, “Kepsut’a gidiyoruz ayda 400 lira, başka yere gidiyoruz ayda 500 lira. Bandırma’dan birkaç arkadaşımla görüştüm onlara da bin 500 lira gitmiş” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi il kongresinin en dikkat çeken iddialarından biri de kongre öncesinde ilçelerde para dağıtıldığı oldu. Kongreye kısa bir süre kala il başkan adaylığı yarışından çekilen Av. Uğur Çelikbaş, bazı ilçelerde para dağıtıldığını açıkladı. İl Kongresi öncesi yeterli desteği alamadığı için adaylıktan çekildiğini belirten Çelikbaş, “Bizde iki ay önce bir grup arkadaşımızla toplandık, yola çıktık. Birçok ilçemizi gezdik, ilçe kongrelerine katıldık. Ancak her gittiğimiz yerde bir şey söyledik, önce örgüt, önce örgütün iradesi dedik. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmalar sonucunda bu il kongresinde kongreyi kazanacak kadar bir teveccüh göremedik, bu sebeple bu yarıştan çekildik. Ancak bu kadar söyleyecektim ama bazı şeyler çok canımı sıktı. İlçeleri dolaşırken Kepsut’a gidiyoruz ayda 400 lira, başka yere gidiyoruz ayda 500 lira. Bandırma’dan birkaç arkadaşımla görüştüm onlara da bin 500 lira gitmiş. Sarayın Türkiye’si ile halkın Türkiye’si farklı. Sarayın elektrik, su faturası derdi yok. Genel Merkezin Türkiye’siyle, örgüt Türkiye’si de farklı.