İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı, tüm Türkiye’de İYİ Parti Teşkilatına, Siyaset Akademisi tarafından verilecek olan Teşkilat İçi Eğitimlerinin ikinci ayağını, Salih Tozan Toplantı Gösteri merkezinde tamamladı.

Eğitim Politikaları ve Siyaset Akademisi’nden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Osman Kemal Özdemir tarafından yapılan sunum, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

EĞİTİMCİ BAŞKANDAN SEMİNER
Eğitimde, “Parti Kimliği, Kurumsallaşma ve Söz Birliği konuları” işleyen Osman Kemal Özdemir “Karesi, Altıeylül, Dursunbey, Bigadiç, Kepsut, Savaştepe ve Sındırgı’dan katılım sağlayan İYİ 'lerin gözlerindeki heyecan, ülkemizin yarınlara olan umudunu kaybetmediğinin göstergesidir. Cumhuriyetin ilk yıllarında başlayan ve tüm olumsuzluklara rağmen yok edilemeyen, 100. yılımıza yaklaşırken küllerinden yeniden alevlenen bu heyecanı hiç kimse yok edemeyecek” dedi.

LİDER PARTİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ
Eğitimlerine, Marmara, Erdek, Bandırma, Gönen, Manyas ve Susurluk ilçeleri ile başlayan Osman Kemal Özdemir, üyelerin gösterdiği ilgiden çok memnun olduğunu dile getirdi. İl Başkanı Ural ise "Verilen bu eğitimler, Partimizin programlarını teşkilatlarımıza anlatarak bütün teşkilatların aynı dili kullanmalarını sağlamayı ve teşkilat iç yapısını güçlendirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca seçmenin sosyoekonomik yapıları ile siyasi bakış açıları hakkında yürütülen anket çalışmaları ve elde edilen verilerin üyelerimizle paylaşılması, İYİ Parti ’nin, ülkenin lider partisi olma yolunda emin adımlarla yürümesini sağlayacak" dedi.

Özlem Ural, verilen bu eğitimlerin iktidar yolunda olan İYİ Parti teşkilatlarının göreve hazır olmasını sağlaması açısından çok değerli bulduğunu ifade ederek ülkemizi karanlığa boğmak isteyenlerin yarattığı korku iklimine ve başlattıkları hayasızca akına gövdesini siper eden tüm iyilere, “Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın… Kim bilir, belki yarın… belki yarından da yakın.” dizeleri ile seslendi.