AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’nın Medya Grup Başkanı’mız Semih Bolluk hakkında sosyal medyadan bir dizi iftirada bulundu.

Yavuz Bey; Aslında bundan sonra sizin muhattabınız biz değil, Türk hekimleridir ama belki birileri adınızın önündeki ‘Milletvekili’ sıfatını ciddiye alıp attığınız iftiralara inanır diye bir kereye mahsus iddilarınıza cevap vermek elzem oldu. Burada dikkate aldığımız siz değil, sizin nezdinizde kamuoyudur!

1 Semih Bolluk’un FETÖ’ye ait eğitim kurumlarında okuduğunu, dershanelerine gittiğini iddia etmişsiniz.

Bu kuyruklu YALAN... Semih Bolluk, 8 yıllık ilk ve ortaokul eğitimini Plevne İlköğretim Okulu’nda almış, Lise dönemini ise Balıkesir Ticaret Odası Lisesi’nde tamamlamıştır. Öğrenim hayatı boyunca gittiği dershane isimleri ise şunlardır: NET Dershanesi, BİL Dershanesi, ELİT-FEN Dershaneleri, FİNAL Dershanesi ve FEN BİLİMLERİ Dershanesi’dir. FETÖ’ye ait Zağnos Dershanesi’nin hiç bir kurumunda eğitim görmemiştir. Aksini iddia ediyorsunuz ya buyrun ispatlayın. İspatlayamıyorsanız şeref yoksunu ve müfterisiniz.

2 Semih Bolluk’un, FETÖ’nün firari Balıkesir imamı İzzet Bilir’in öğrencisi olduğu ve Bolluk’un onun tarafından yetiştirildiğini defalarca iddia etmişsiniz.

KUYRUKLU YALAN... Semih Bolluk, aileden ve çekirdekten yetişme Ülkücüdür. Ortaokuldan itibaren Ülkü Ocakları’nda büyümüş, yetişmiş ve henüz lise öğrencisiyken, tüm ortaokul ve liselerde okuyan Ülkücülerin bağlı olduğu Ülkü Ocakları Ortaöğretim Başkanlığına getirilmiş ve bu görevi 4 yıl boyunca yapmıştır. Bunun en yakın tanığı ise şu an MHP İl Başkanlığı görevini yürüten Ekrem Gökay Yüksel’dir. Yüksel o dönemde Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yapıyordu. Semih Bolluk ayrıca dönemin Ülkü Ocakları İl Başkanları Celal Yılmaz, Hakan Yazıcı ve Kemal Tetik’in yönetimlerinde de görev almıştır. Yani Semih Bolluk’un nerede yetiştiği apaçık ortadadır. Bolluk, o yıllarda Ülkü Ocakları’nın bir çok organizasyonunu da bizzat yönetmiştir. Bunlar da Emniyetin kayıtlarında mevcuttur.

3 Dönemin Balıkesir Valisi ve sonra Mardin Valisi olan Mustafa Yaman hakkında EKSPRES ve YENİSÖZ Gazetelerinde çıkan ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ ve devam haberleriyle ilgili Semih Bolluk’un yalan ve iftira haberden hüküm giydiğini iddia etmişsiniz.

Yine KUYRUKU YALAN... Evet, Vali Mustafa Yaman hakkında gazetelerimizde Nitelikli Dolandırıcılık yaptığı ile ilgili haberler çıkmıştır. Yaman, bu ve devam haberleri ile ilgili gazetelerimize ve Semih Bolluk’a dava açmıştır. Yerel Mahkeme Semih Bolluk’a ceza da vermiştir...

Fakat bir üst mahkeme olan İstinaf Mahkemesi, Bolluk’un Yaman’ın dolandırıcılık girişimi ile ilgili sunduğu belgelerden sonra Bolluk’un beraatine karar vermiş, karar da kesinleşmiştir. Böylece haberlerin doğruluğu, mahkeme kararıyla tescillenmişdir. Ayrıca Mustafa Yaman isimli şahıs hakkında şu an Mardin Valiliği ve Mardin Belediye Kayyumluğu dönemleriyle ilgili İçişleri Bakanlığı onlarca yolsuzluk soruşturması yürütmektedir.

4 15 Temmuz darbe girişiminde Semih Bolluk’un sessiz kaldığını hiçbir reaksiyon göstermediğini iddia etmişsiniz,

KUYRUKLU YALAN... Medya Grup Başkanı’mız Semih Bolluk ve Genel Yayın Yönetmeni’miz Sedat Boldan, halkın sokaklara dökülmesini organize eden ve askeri birliklerin önüne belediyenin iş makinalarıyla set kuran dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile koordineli bir şekilde saat 21:30’dan itibaren AK Parti İl Başkanlığı’nın bulunduğu meydandaydı. O akşam orada olan; gazetecisinden siyasetçisine, bürokratından sıradan vatandaşına kadar kime sorsanız bunu doğruluya bilirsiniz, kaldı ki Emniyetin görüntü kayıtlarından da bu durum rahatlıkla tespit edilebilir.

5 Yavuz Subaşı olarak Semih Bolluk’a dava açtığınızı Bolluk’un da yargılanıp suçlu bulunduğunu iddia etmişsiniz.

KUYRUKLU YALAN... Lütfen o davanın dosya numarasını da paylaşır mısınız? O kadar cahilsiniz ki, gazeteye gönderdiğiniz tekzip metninin yayımlanmasını, dava kazanmak zannediyorsunuz. Tekzip bir haberin yalan mı doğru mu olduğunu tespit etmek için değil, her bireyin hakkı olan cevap hakkını teslim etmek için yayımlanır. Yani ortada suçlu bulunan ve ceza alan kimse yok.

6 Bolluk’un 2013 yılındaki ‘Algı bazen gerçeğin önüne geçer’ başlıklı yazısına ithafen yazının bazı bölümlerini cımbızlayarak yine FETÖ’cü iması yapmışsınız.

KUYRUKLU YALAN... Semih Bolluk’un yazısının tamamı arşivlerde duruyor. Bolluk, yazının bütününde Mart ayında yapılacak yerel seçimler için AK Parti’nin adayı Ahmet Edip Uğur’a her kesimden oy istiyor. O köşe yazısı aslında bir gün önce atılan ‘Yarış Başlıyor’ manşetinin devamı niteliğinde. O manşette Şelale Eğitim Kurumları Genel Müdürü İzzet Bilir’in MHP Adayı İsmail Ok ile beraber hareket etmesi ve AK Parti adayı Edip Uğur’a karşı bir ittifak oluşturması sert bir dille eleştirilmiştir.

7 Akıl sağlığınızın tamamıyla yerinde olduğunu, Psikiyatrist Dr. Bekir Ceylan’ın hakkınızda koyduğu teşhislerin yanlış olduğunu iddia etmişsiniz.

Kusura bakmayın ama bu da YALAN... Sizin o sosyal medyadaki paylaşımlarınız alalım, Türkiye’de hatta Dünya’da herhangi bir kliniğe gidip uzman bir psikiyatra gösterelim, teşhis aşağı yukarı aynı olur! Aksini iddia ediyorsanız hodri meydan..! Randevunuzu biz alalım, Uzman bir psikiyatra muayene olun ve sonuçları kendiniz görün