Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanlığına aday olan Mehmet Kuşçu, Cuma namazının ardından düzenlediği basın toplantısıyla projelerini açıkladı. Kuşçu, en önemli projelerinin Sanayi Üçüncü Kapısı’nda yer alan 17 kata imarlı 80 bin metrekare alana yerli AVM yapmayı düşündüklerini belirtti.

Balıkesir Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârları Odası’nda yaptığı başarılı çalışmalarla öne çıkan Mehmet Kuşçu, Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.  Küçük Sanayi Sitesi’nde acil olarak yapılacak işlere dikkat çeken Mehmet Kuşçu, “  Bu zamana kadar yapmış olduklarımızın yapacaklarımızın teminatıdır diye adaylığımı açıklıyorum. Bizler Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi yönetimine gelirsek neler yapacağımızdan bahsedeyim. Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından ve ortaklarımızdan bizim hizmete geldiğimiz sürece aynen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ve Karesi Belediyelerinde olduğu gibi bir beyaz masa birimi oluşturacağız. Şikayetleri bire bir dinleyip olay en kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Sanayi sitemiz içerisinde en büyük sıkıntılardan bir tanesi şu anda atıl olan hurda araçlardır. Sitemiz içerisinde önce güvenliğimizi sağlayabilmek hareketli kameralar kuracağız. Bütün üyelerimize IP numaralarını vererek onların da sokakları izlemelerini sağlayacağız” dedi.

Seçilmeleri durumunda en önemli projelerinin sanayi sitesi içerisine 17 kata imarlı alanda AVM yapmak olduğunu belirten Mehmet Kuşçu, “ Yeni projelerle geliyoruz. Sanayi sitemiz Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri. Bu sanayi sitesini daha iyi yerlere getirmenin mücadelesini vereceğiz. Sanayi sitesinde 36 bin metrekare olan bir yerimiz var. O alanda bir çalışma yaptık ve sadece 80 bin metrekare sadece üçüncü kapıda bir yer bulduk. Bulduğumuz bu 3.kapının oradaki yeri 17 kat bir imara sahip. Bu yeri Balıkesir’e, Karesi’ye yakışır bir yapı yapmayı düşünüyoruz. Balıkesir yerli bir AVM’ye kavuşacak.  Burada Balıkesir’imizin tüm yerli esnafları burada olacak. Kafeteryaları, tuhafiye eşyalarını satan yerlere kadar hepsi olacak. Biz sel gider kum kalır diye düşünüyoruz. Biz kumuz ve Balıkesir’e neler yapabiliriz onu düşünüyoruz.  Örnek bir projemiz var ve bunu biz kendimiz çizdirdik. Buradaki projeyi bizim ustalarımız yapabilir. Daha önce özel hastane yapan önemli projelere imza atan ustalarımız oldu. Bu projeyi de onlar yapacağız” dedi.