Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(BASKF) Genel Kurulu için geri sayıma geçildi. 17 yıldır BASKF Başkanlığını yürüten Metin Mengüç’ün karşısına aday çıkan Menteşspor Başkanı Erol Menteş, amatör spor kulüplerin sorunlarını iyi bildiğini ve bunları çözmek için aday olduğunu söyledi.

Pandemiden dolayı bir yıldır ertelenen BASKF seçiminde kulüpler 19 Haziran’da yeni başkanını seçmek için sandık başına gidecek.  17 yıldır BASKF Başkanlığını yürüten Metin Mengüç’ün karşısına Menteşspor Kulüp Başkanı Erol Menteş çıkacak. Genç sporcuları Türk futboluna kazandırmak için çalışan ve altyapılarda başarılı işlerin altına imza atan Menteşspor Başkanı Erol Menteş, amatör futbol kulüplerinin sorunlarını iyi bildiğini ve bu sorunları çözmek adına BASKF’ye aday olduğunu kaydetti.  

“PROJELERİMİZ HAZIR”

Balıkesir’deki tüm futbol kulüplerini 19 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’te Kurtdereli Spor Salonu’nda başlayacak seçimde oy kullanmaya davet eden Menteş, “ Pandemi nedeniyle yaklaşık 1 yıl gecikmeli olarak yapılan olan Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı seçimleri 19 Haziran Cumartesi Saat 14.00’te yapılacaktır. Öncelikle bu seçimlerin Balıkesir’imize gençlerimize ve Balıkesir futboluna hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Bir tarafta 17 yıllık mevcut Başkan Metin Mengüç ve diğer tarafta Menteşspor Kulübü Başkanı olarak ligde altyapıdan 7 takımla katılım sağlayan bir kulübün başkanı. 6 yıllık bu serüvende olumlu-olumsuz birçok olaya tanıklık ettim. Ama en çok amatör sporun sahipsiz olduğunu desteğin olmadığını gördüm. Kıt kanaat imkanlarla lige katılım sağlayan kulüplerimizin büyük sıkıntılar çektiğini duydum ve gördüm. Saha, malzeme, araç, nakit problemleri ve uzayıp giden problemler. Bu problemlerin her birini kendi kulübümde bende yaşadım. Problemlerin ne olduğunun farkındayım. Çünkü işin mutfağındayım. Bu yaşanan sorunları çözmek için gençlerimize sahip çıkmak için aday oldu. Ben ve ekibim adaylık sürecinde her gün baş başa vererek sorunları çözme noktasında projeler ürettik. Bu projelerimizle geliyoruz. Sorunları biliyoruz çözmeye talibiz. Sporu seviyoruz onun içindeyiz diyen tüm kulüpleri bu seçimde eksiksiz olarak oy kullanmaya bekliyoruz. Seçimler Cumartesi günü saat 14.00’te Kurtdereli Spor Salonu’na yapılacaktır. Oy kullanmazsan hesap soramazsın, oyunuzu kullanın “ dedi.