AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesini ziyaret etti. Basın İlan Kurumunu da ziyaret eden Milletvekili Uygur ilimizdeki faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Kadın Kooperatifi kurmak isteyen kadınlarla da bir araya gelen Milletvekili Uygur kurulma aşamasında ve sonrasında her türlü desteği vereceğini ifade etti.

İlk ziyaretini Basın İlan Kurumuna gerçekleştiren Milletvekili Uygur, Şube Başkanı Gökhan Eren ile bir araya gelerek Balıkesir’deki faaliyetleri istişare etti, personel ile selamlaşarak hayırlı işler diledi.

Milletvekili Uygur, YEDAM’ı ziyaretinde ise Şube Başkanı Ömür Akyıldız Eroğlu ile bir araya gelerek bağımlılıkla mücadelede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı, merkez içerisinde yer alan eğitim alanları ve atölyeleri ziyaret etti. Uygur burada yapılan çalışmalarla ilgili olarak; “Çok ciddi ve titiz bir altyapıyla çalışan YEDAM’ın arkasında büyük bir emek var. Bağımlı kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı olan Merkezde rehabilite ve önleyici hizmetler yapılıyor. Atölyelerini tek tek ziyaret ettiğimiz merkezimizde, iyileşmenin kalıcı olması ve hayata uyumun sağlanabilmesi için de YEDAM Atölye'de uzun süreli aktiviteler yer alıyor. Ayrıca sosyal yaşama uyumu artırmak amacıyla meslek edindirme kursları da veriyorlar. Bağımlılıkla mücadelede Balıkesir’de çok önemli çalışmalar yapan YEDAM’a başarılar diliyorum” dedi.

Milletvekili Uygur Türk Eğitim Vakfı (TEV)’i ziyaretinde Başkan Jale Bayraktar ve yönetimle bir araya gelerek Balıkesir’de yapılan faaliyetleri ve etkinlikleri kendilerinden dinledi. Uygur; “Balıkesir’de değerli çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşlarımız’dan Türk Eğitim Vakfı’nda, Başkan Jale Bayraktar ve yönetimi ile hem sohbet ettik hem de şehrimizde gerçekleştirdikleri çalışmaları ve etkinlikleri konuştuk. Başarılı öğrencileri desteklemek amacıyla gayret eden Vakfın faaliyetleri hakkında bilgi aldık. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Zeki Uslu’yu ziyaret eden Milletvekili Uygur şunları ifade etti; “Başkanımız ile hem sohbet ettik hem de son dönemde engelli kardeşlerimiz için yaptıkları faaliyetleri konuştuk. Engelli kardeşlerimizin Sanat Atölyesinde yaptığı birbirinden güzel ahşap çalışmaları da görme fırsatı yakaladık. Şehrimizde uzun yıllardır çok değerli çalışmaları yürüten Dernek Başkanımız Zeki Uslu ve yönetimine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Kadın Kooperatifi kurmak isteyen kadınlarla bir araya gelen Milletvekili Uygur; “Bugün üreten, çalışan, maharetli, azimli Balıkesirli kadınlarımızla bir araya geldik. Tecrübelerini ve güçlerini birleştirerek, bir Kooperatif kurma fikriyle bir araya gelen kadınlarımıza, destek olmak ve bir yol haritası çizmek üzere istişarede bulunduk. Şehrimizde kadın kooperatiflerimizi yaygınlaştırmak için gayret gösteriyor, kadınlarımıza cesaretle yollarına devam etmeleri için her türlü desteği veriyoruz. İlgili kurumlarımızla istişarelerimiz neticesinde inşallah yeni kooperatiflerimiz yola çıkacaktır. Şehrimizin ekonomisine, üretimine katkı sağlamak üzere tecrübelerini, güçlerini birleştirmek isteyen kadınlarımıza teşekkür ediyor, kendilerini daima yürekten destekliyorum” dedi.