AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in 14 Ocak’ta Balıkesir’e geleceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı işbirliği ile maden sektörünün ihtiyaç ve beklentilerine uygun öğrenci yetiştirme vizyonuyla yapılan İvrindi Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışı için iki bakanı Balıkesir'e davet ettiklerini belirten Milletvekili Mustafa Canbey; “Türkiye olarak hedeflediğimiz büyük ve güçlü ülke olma yolunda madencilik önemli bir yer kaplıyor. Balıkesir’imiz de zengin maden yataklarıyla bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için önemli bir şehir konumunda. İşte bu noktada Milli Eğitim Bakanlığımız ve Enerji ve
Tabii Kaynakları Bakanlığımızın işbirliği ile baba ocağım İvrindi’mizde yaptığımız Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yetişmiş insan gücümüzü artırmak, mesleki ve teknik eğitim sağlayarak bölgemizde istihdamını artırmak, madencilik sektörüne teknik, donanımlı, uluslararası standartlarda yetişmiş öğrenci temin etmek noktasında büyük bir önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

14 Ocak 2022’de okulun açılışının yapılacağı müjdesini veren Milletvekili Mustafa Canbey, açılışa davet ettikleri Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Balıkesir’e gelerek açılışa icabet edeceklerini söyledi. Okulun uygulama atölyeleri ve laboratuvarları ile son teknoloji ile donatıldığını söyleyen Canbey; “Bu büyük hizmet Balıkesir’imize ve İvrindi’miz hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.