Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, pandemi dönemi boyunca esnafı desteklediklerini belirterek, “Normalleşme döneminde de esnafımızı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Küçüksan Sanayi Esnafını ziyaret etti. Aydemir, esnaf ziyareti sırasında, yüzlerin güldüğünü ifade ederek, “Yaşadığımız bu zor günlerde esnafımızın hep yanında olduk. Normalleşme döneminde de esnafımızın yüzünü güldürmek için desteklerimize devam edeceğiz. Yaptığımız ziyaretlerde esnafımızın yüzünün güldüğünü görmek bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

 “Balıkesirli sanayicilerimize güveniyoruz”

Aydemir, Balıkesirli sanayicilere çağrıda bulunarak, “Tarımın merkezi olan, Türkiye'yi doyuran il olarak anılan Balıkesir, pandemi döneminde hiç durmadan, yorulmadan üretime devam etti. Salgın döneminde yerli ve milli üretime, ihracat yapmaya, istihdamı korumaya devam eden Balıkesirli sanayicilerimize güveniyoruz. Biz de üretim yapan, istihdamı koruyan herkesin yanında olmaya, desteklemeye devam edeceğiz. " ifadelerini kullandı.

“Pandemi Döneminde Pek Çok Örnek Uygulamayı Hayata Geçirdik”

AK Parti hükümetleri döneminde teknoloji seviyesi ve ürün çeşitliliği bakımından Türk Sanayisinin önemli aşamalar kaydettiğini söyleyen Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını nedeniyle ekonomik hayat, iş yapma şekilleri, iletişim teknolojileri kullanımı gibi birçok alanda dönüşümler oldu. Ülkemiz bu dönemde sağlıktan eğitime, sanayiden ekonomiye birçok alanda başarılı bir performans sergiledi. Devlet olarak bu zor dönemde vatandaşlarımızın ve esnafımızın her zaman ve her anlamda yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İşten çıkarma yasağından kira desteğine, asgari ücret desteğinden nakdi yardımlara kadar pek çok örnek uygulamayı hayata geçirdik.” 

Aydemir, Umum Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kuşçu' dan yapımı devam eden yeni ve modern hizmet binasına ve faaliyetlerine ilişkin brifing aldı. Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın liderliğinde, ekonomide güçlü bir yükseliş için gereken reformları yürüttüklerine vurgu yaparak, “Ülkemizin potansiyelini yatırım, üretim, büyüme, istihdam ve ihracat odaklı bir yaklaşımla harekete geçiriyoruz. Balıkesir’imize katma değer katacak her projenin hem takipçisi hem de destekçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Yapımı devam eden binamız ile sanayicimize, esnafımıza hizmet edecek yeni ve modern bir eseri ilimize kazandırmış olacağız.” Dedi.

“Sanayi demek üretim demek, üretim demek gelişmek demek”

Balıkesir'e katma değer katan işletmeleri ziyaret eden Aydemir, esnafa bol kazanç dileyerek, “Sanayi demek üretim demek, üretim demek gelişmek, ilerlemek ve yükselmek demek. İlerlemek, yükselmek ve gelişmek demek söz sahibi ülke olmak demek. Balıkesirli esnafımız ve sanayicimiz bu süreçte dahi ülkemizin daha da ilerlemesi için elinden gelenin en iyisini yapıyor ve hiç durmadan üretmeye devam ediyor. Bu zorlu süreçte ülkemizin geleceği için çalışan Balıkesirli esnaf ve sanayicimize sonsuz teşekkür ederim." Şeklinde konuştu.