Proje kuruculuğunu Necatibey Eğitim Fakültesi Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Duygu Uzun ile Şehit Mesut Yağan Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Mine Baygönül’ün yaptığı “My Code My World” eTwinning projesi sona yaklaşıyor.

Projeye Türkiye’den 10, Polonya’ dan 3 olmak üzere 13 ortağı yer alıyor.  Projenin Türk Ortakları: Derya Vural-Ankara-Etimesgut/Mehmetçik Anaokulu-, Duygu Uzun-Balıkesir-Altıeylül/Necatibey Eğitim Fakültesi Anaokulu, Fatma Altınsoy-Balıkesir-Karesi/Şehit Mesut Yağan Anaokulu-, Fatma Aytekin- Balıkesir-Karesi/Şehit Mesut Yağan Anaokulu-, Hanife Kutlar-Kocaeli/Ressam Osman Hamdibey İlkokulu-, Mine Baygönül- Balıkesir-Karesi/Şehit Mesut Yağan Anaokulu-, Nurullah Köse-Balıkesir—Karesi/Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu-, Sevgi Dalcı-Ankara-Etimesgut/Mehmetçik Anaokulu-, Sibel Köse- Balıkesir-Karesi/Şehit Mesut Yağan Anaokulu-, Yasemin Döşeme-Eskişehir-Tepebaşı/Mevlidi Nebi Anaokulu-; Polonyalı Ortaklarımız: Arleta Formela, Natalia Olszewska-Kurpet, Wiesława Żaczek-Polonya /Gościcino, Szkoła Podstawowa w Gościcinie.

PROJE ÖDÜLLENDİRİLDİ

İşbirliği içerisinde öğrencilerimize analitik düşünme ve kodlama eğitimini oyunlaştırılmış şekilde tasarlanan etkinliklerle öğretmeyi ve onları geleceğe hazırlamak için imkan ve ortamlar oluşturmayı amaçladığımız bu projede beklenen hedeflerimize ulaşarak öğrencilerimizin kodlama becerilerini geliştirdik. Bu doğrultuda proje süresince öğrencilerimizle bilgisayarsız/bilgisayarlı kodlama ve bee-bot etkinlikleri ile robot tasarımları yaptık. Karışık okul takımlarımızın da yer aldığı ve Web 2.0 araçlarıyla desteklediğimiz ortak ve işbirlikçi ürünlerimizden oluşan interaktif bir e-book final ürünü hazırladık. Projemiz Polonya’ da Ulusal Kalite Etiketi ile Ödüllendirilmiştir.