Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, pandemiden dolayı bir buçuk yıldır kapalı olan üniversitelerin açılması sonrasında ulaşımda öğrencilere büyük avantaj sağlayan özel abonman hizmetleriyle ilgili bilgilendirme seferberliğine başladı. Öte yandan öğrencilerin kampüse ulaşımını kolaylaştırmak için sefer sayıları artırıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, üniversitelerin açılmasının ardından öğrencilerine ulaşımda avantaj sağlayan abonmanlar hakkında bilgilendirmek için seferberlik başlattı. KYK yurtları ve kampüste stant kuran Balıkesir Toplu Taşıma(BTT) A.Ş personeli öğrencilere özel abonmanlar hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin yeni bir karta ihtiyaç duymadan, mevcut kartlarına abonman yükleyerek seyahat etme imkanı yakalarken yüzde 12.5 ile yüzde 25 arasında ekstra indirimlerden faydalanacak. 30 gün kullanım süresi olacak 3 ayrı abonman tipinde öğrenciler kartlarını şehir içi otobüs hatlarında, şehir içi minibüs-dolmuş hatlarında ve kampus hatlarında kullanabilecek.

 

TÜM OTOBÜSLERDE KULLANILIYOR

Aylık 100 Kontör 100 lira  bedeli olan “Abonman Tipi 1” adlı abonman tipinde öğrenciler 30 gün boyunca şehir içi hatlarda 50 biniş, Merkez Kampüs hattında 33 biniş yapma imkanı sağlanacak. Bu Abonman tipinde merkez ve ilçe merkez hatlarını kullanan öğrencilerin faydalanması hedeflenmiştir. Şehir içi otobüs hatlarında 25 krş %12,5 oranında indirim, Şehir içi Minibüs ve Taksi-Dolmuş hatlarında 50 krş %25 oranında indirim, Kampüs hattında 50 krş %14 oranında indirim imkan sağlanacak.

 

KAMPÜS ÖĞRENCİLERİNE

YÖNELİK ABONMAN

 

Aylık 150 Kontör  140 lira bedelli Abonman 2 Tipinde öğrenciler 30 gün boyunca Şehir içi hatlarda 75 biniş, Merkez Kampüs hattında 50 biniş yapacak. Bu Abonman tipinde özellikle Kampüs hattını kullanan öğrencilerin faydalanması hedeflendi. Öğrenciler bu abonmanlık tipiyle şehir içi otobüs hatlarında 39 krş %17 oranında indirim, Şehir içi Minibüs ve Taksi -Dolmuş hatlarında 64 krş %25 oranında indirim, Kampüs hattında 71 krş % 20 oranında indirim alacak

 

ABONMAN 3 TİPİ ŞEHİR İÇİNDE

AVANTAJ SAĞLIYOR

Aylık 80 Kontör  80 liralık bedeli bulunan, 30 gün boyunca Şehir içi hatlarda 40 biniş Merkez Kampüs hattında 26 biniş yapma imkanı sağlanan Abonman Tipi 3’te,  merkez ve ilçe merkez hatlarını kullanan öğrencilerin faydalanması amaçlandı.