Balıkesirspor Başkanı Özgür Yılmaz, kulübün ligdeki son durumu ve ekonomik konular hakkında basın toplantısı düzenledi. Kulüp tesislerinde düzenlenen toplantıda Teknik Direktör İsmet Kamak, takım kaptanları Atilla Özmen, Cumali Bişi, yöneticiler, futbolcular ve eski başkanlardan Kadir Dağlı da katılım gösterdi. Sezon başında transfer tahtasının açılmamasına yönelik soruyu yanıtlayan Balıkesir Başkanı Özgür Yılmaz, ilk göreve başladıklarında ortaya koydukları 20 milyon liraya yakın parayla transfer tahtasını açmak yerine mevcut kadrodaki futbolcuların borçlarını ödediklerini söyledi.

Balıkesirspor’a katkı sağlamak ve düştüğü zor durumdan kurtarmak için göreve geldiklerini ifade eden Başkan Özgür Yılmaz, “ Biz ilk gelirken de söyledik; kimse boy göstermeye gelmesin herkes elini cebine atarak gelsin dedik. Biz yönetim olarak başta ne söylediysek üzerimize düşeni fazla fazla yaptık. Bizim ilk hedefimiz as kadromuzdaki oyunculardı. Kulüp içerisinde çok şeyler oldu. Futbolcuların paraları ödenmemiş, bunu çözmek için çok çalıştık. Yönetim olarak elimizdeki parayla ilk önceliğimiz oyuncu arkadaşlarımızın alacaklarını dağıtmak oldu. Daha inançlı, daha hırslı başlasınlar diye. Biz ilk yönetim kurmuştuk. Sonrasında çekilince ikinci yönetimde yer almayan bazı arkadaşlarımız oldu. İnsanların hevesi kaçtı” dedi.  

 

“BİZ GEDİĞİMİZDE BEŞ YILDIR PARA

ALAMAMIŞ FUTBOLCULAR VARDI”

Transfer yasağının kaldırılmasıyla ilgili sezon başında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Balıkesirspor Başkanı Özgür Yılmaz, “ Önce yönetim olarak ilk iş içerdeki maddi konuları hallettik. Sonrasında transfer tahtasını açmak için çalıştık. Bunun için çok büyük paralara ihtiyaç vardı. Bu durumu hem Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımıza konuyu anlattık. Vali Beyle Güvenlik toplantısındaki konu ise bizim bazı konularda kendilerinde bize yardımcı olmasıydı. Tabi konu güvenlik olduğundan Vali bizim kulağımızı çekti. Biz aldığımız yardımlar konusunda şeffafız. Toplam 37 transfer dosyası vardı. Bu dosyaların 33 milyon değeri vardı. Alacaklı futbolcularla görüştük çek verelim, daire verelim dedik ancak futbolcular nakit para istedi. Daha öncesinden sözler verilmiş, vaatler verilmiş yerine getirilmemiş. Bize iyi bir bütçe lazımdı. UÇK’nın yüzde 10’nu ödeyip açıyorlardı ancak ana para durduğu yerde kalıyordu. En azından ana kadromuzu oluşturduk. Bizim altyapımızdan futbolcu yetiştirip satmamız gerekiyor. UÇK’da da herkes tamamını istiyor. Biz gece gündüz elimizden geleni yaptık. Kimse bize yol göstermedi. Biz istişare ederek işimizi yapmak istiyoruz. Biz buraya geldik futbolcular beş yıldır para alamamış. Geçen yıl futbolcu gelmiş paranın tamamını almış. Onlara hakkını verdik. Otogar ve otoparklar daha bize geçmedi. Şu anda orada kitap fuarı var. Bu bitince orası bize geçecek. İnşallah fuardan sonra otoparkları üzerimize alacağız. Yönetim olarak belirlediğimiz yerler var. 36 personel desteği var ve üzerinde durduğumuz mülkiyet Büyükşehir Belediyesine ait.

BORÇ 68-70 MİLYON CİVARINDA

Ligin ikinci yarısında transfer tahtasının açılmasıyla ilgili bir çalışma içerisinde olacaklarını ancak mevcut şartlarla bu işin zor olduğunu belirten Balıkesirspor Başkanı Özgür Yılmaz, ayrıca kulübün güncel borç bilgilerini paylaştı. “Bizde onlarla alakalı elimizden geleni yapıyoruz. Transfer tahtasını açmayı düşünüyoruz ama insanlara gittiğimizde yaka silker duruma gelmiş. Reklamımız yok. Eğer açamasak bile elimizdeki imkanlarla yolumuza devam edeceğiz. Yücel başkanımıza 10 milyon liraya ihtiyacımız olduğunu söylemiştik. Kendisi de bize şubat ayına kadar bu parayı bize aktarabileceğini söylemişti. Yücel Başkan bize bunu ocak ayına verirse açabiliriz. Biz göreve geldiğimizde 88 milyon 200 bin lira borç vardı. Bizim verdiğimiz paralarla birlikte borç 68-70 milyon liraya düştü” dedi.  

KAMAK: “MADDİ HİÇBİR

PROBLEMİMİZ YOK”

Geçtiğimiz hafta göreve başlayan Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmet Kamak, ligdeki hedeflerle ilgili bilgi verdi. Karakterli bir futbolcu grubuyla çalıştıklarını ve maddi hiçbir problemin olmadığını kaydeden Kamak,  “ Ben futbol kamuoyunun çok yakından tanıdığı bir isim değilim ama bu camianın içinde olan biriyim. Yaklaşık 20 yıldır gerek Süper Lig’de gerekse TFF 1.Lig’de bulundum. TFF antrenör eğitim kadrosu içerisindeyim. Ben ve ekibimin yakından takip ettiği bir TFF 1. lig. Başkanımızla ilk görüşmemizde oyuncuları çok yakından tanıdığımızı ve karakterli olduğunu bildiğimizi söyledim. Mevcut kadro ile ligde maçlara çıkacağız. Elimizden geleni yapacağız. Buraya gelen teknik adamın var olan durumu gözeterek buraya gelmesi gerektiğini düşünüyorum. UÇK, transfer tahtası konuları beni değil yönetimimizi ilgilendiriyor. Geçen hafta iki antrenman sonrasında maça çıkabildik ancak milli maç arasını iyi değerlendirip Denizlispor maçıyla iyi bir başlangıç yapacağımızı düşünüyorum. Oyunculara sonuna kadar güveniyorum. Tecrübeli oyuncularımıza da genç oyuncularımıza da yürekten inanıyorum. Çok karakterli oyuncular. TFF 1.Lig’de kağıt üzerinde favori olan değil de maç günü kim iyi hazırlanmışsa kim daha çok istiyorsa kazanan taraf o oluyor. Her maçı kendi içinde düşüneceğiz. Balıkesirspor’un kümede kalacağına yürekten inanıyorum. Bazı oyuncularımız takıma geç katıldı. Şimdi bu oyuncular hazır hale geliyorlar. Futbolcularla hiç maddi konular konuşulmadı. Hepsi çok iyi hazırlanarak maça iyi çıkmanın derdindeler” dedi.