Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin faaliyetlerini hedef tahtasına koyan CHP Grubu bu kez sert kayaya çarptı. CHP Grup Sözcüsü Canan Kırdar, Büyükşehir Belediyesini yeni alınan otobüsler üzerinden topa tutarak yönetimi suçladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yasin Sağay, CHP’li Kırdar’ın iddialarını belgeleriyle tek tek çürütüp “Canan Hanımın söylediklerinin hepsi yanlış” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı son oturumuna Başkanvekili Yasin Sağay’ın CHP Grubu’nun iddialarını çürüttüğü anlar damga vurdu. CHP Grup Sözcüsü Canan Kırdar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin satın aldığı yeni otobüslerin hala hizmette olmaması ve maliyetini gündeme getirip  “Bu otobüslerle ilgili geçen yıl alınan bir karar vardı kredi kullanmakla ilgili. 150 milyon lira kredi kullanıp bu otobüsleri aldık” sözleriyle yönetimi hedef aldı.

 

“SÖYLEDİKLERİNİN HEPSİ YANLIŞ”

CHP’li Kırdar’ın suçlamalarına belgeleriyle karşılık veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yasin Sağay, “Otobüsler 150 milyon liraya alındığı söylendi, 78 milyon liraya alındı. Pandemi dünyada olduğu gibi BMC fabrikasında da var. Onlarda kademeli çalıştığı için otobüslerin bize geliş tarihi mayıs ayının sonuydu.  20’şerli gruplar halinde teslim edildi. Biz de 65’e tamamlanmadan güzergahlara koymadık. Canan hanım yüzde 9 kesinti olduğunu söyledi, bu da yanlış yüzde 7 kesiyoruz. Canan hanımın söylediklerinin hepsi yanlış” dedi.