AK Parti Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Edremit Belediyesi arasındaki Edremit’teki sahillerin, mera ve tarım arazilerinin imara açılmasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor.

AK Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin’in, CHP Genel Merkezi yöneticileri ve milletvekili Edremit’teki tarım arazilerini yurtdışında gurbetçilere sattığına yönelik açıklamasının ardından Edremit Belediyesi söz konusu yerin yasaya uygun bir şekilde imarda açtıklarını açıklamıştı. Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, imarla ilgili aldıkları kararı açıkladı.  AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, Çelebi’nin paylaştığı karar defterinde alınan kararın yasal olmadığını belirtti. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “8 kişilik heyetten 3 kişinin imzasıyla Kazdağları Sahili, 1. Sınıf Tarım Arazisi Tarla vasfındaki arazileri parselleyip imara açmışlar.

Bu helvacı kağıdını da yasaya uygun karar ve işmiş gibi CHP’li Edremit Belediye Başkan Yardımcısı ve İmar Müdürü paylaşmış. Toplantı ve karar sayısı yarıdan bir fazladır. 8 kişilik Zeytinli Belediye Meclisi 3 kişiyle toplanıp karar alamaz.

Kazdağlarını, Zeytinlikleri, Tarlaları, Meraları, Sahili nasıl parselleyip arsaya dönüştürdük peri, nasıl Betonlaştırdıklarının belgesidir bu evrak. Arı kovanına çomak sokunca, birbirlerini örtbas edebilmek için panikle belge diye paylaştıkları bu Bakkal Defteri gibi bu karar defteri rezaletin belgesi olmuştur. Yazıklar olsun” dedi.