Balıkesir’de sosyal yaşamın kalbinin attığı Avlu’nun ikinci etabının hizmete girmesi için geri sayıma geçildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Avlu’nun ikinci etabında yapımı tamamlanan 54, birinci etaptan da 20 dükkân için 15 Eylül tarihine kadar talepleri toplamaya başladı.

Balıkesir’de sosyal hayatın cazibe merkezi olan Avlu’nun ikinci etabı Balıkesirlilerle buluşmak için gün sayıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ticari birimler, çim amfiler, fuar ve kongre merkezi, çocuk köyü, gölet ve spor alanlarını barındıran Avlu’nun birinci etabındaki 20 ve ikinci etabındaki 54 dükkan için 15 Eylül tarihine kadar talepler toplayacak.  Balıkesirlilerin, zevkle zaman geçireceği ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı Avlu Alışveriş ve Yaşam Merkezi, fiziki özellikleri ve mimarisiyle de dikkat çekiyor.

 

TOPLAM 74 DÜKKAN KİRALANACAK

Klasik AVM uzak yeni nesil AVM olarak ifade edilen alışveriş caddesi formatında vatandaşlara hizmet veren Avlu Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde işletmelerin açılış ve kapanış saatleri standart uygulamaların dışında saat sınırlaması bulunmayacak.  15 Eylül tarihine kadar alınacak taleplerin sonrasında 1.etapta 20, 2.etapta 54 adet olmak üzere toplamda 74 dükkan kiralanacak. Birçok sportif ve sosyal donatı alanı bulunan Avlu’nun ikinci etabında gençler için sürprizler var.  İkinci etabın gençler için en dikkat çeken projesi zipline ve kaykay skarte park projesi oldu.

 

AVLU ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ

*240 bin metrekare toplam açık alan

*20 bin 350 metrekare kullanılabilir ticari alan

*Toplam 74 ticari bina, 1.etap 20 adet ve 2.etap 54 adet kiralanacak mağaza

*3 bin metrekare kongre kültür merkezi

*6 bin metrekare kapalı alanı

*Çay Deresi ve Su Sporları

*Spor ve yürüyüş parkuru bin 850 metre tartan pist

*Açıkhava amfi konser alanı

*Kolay ve engelsiz ulaşım

*Esnek açılış ve kapanış saatleri

*Geniş rekreasyon alanları

*2.etapta zipline ve kaykay skarte park projeleri tamamlanmış olup kısa sürede hayata geçirilecektir.