CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Susurluk Şeker Fabrikası’nda ve Türkiye’nin birçok kurumunda çalışan mevsimlik ve geçici işçilerine verilen kadro sözünün tutulmasını istedi. Ahmet Akın, “İşçilerimizi yok saymayın ve derhal verdiğiniz sözü tutun!” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada mevsimlik ve geçici işlerinin kadro sorununa değindi. “AK Parti İktidarı müjdelerinin içi ya hep boş çıkıyor ya da faturası millete kesiliyor” diyen Ahmet Akın şöyle konuştu:

“Susurluk Şeker Fabrikası’nda ve Türkiye’nin birçok kurumunda çalışan mevsimlik ve geçici işçilerimiz kadro sorunu yaşıyor. Geçici işçilere ‘kadro’ müjdesi veren iktidarın bu müjdesinin de içi boş çıktı.  İktidar geçici işçilere verdiği sözü tutmadı. Şeker fabrikalarında geçici olarak yıllardır çalışan kalifiye işçilerimiz var.  Kadro sıkıntısı ve özellikle kalifiyeli işçilerimizin kadro verilmeden çalıştırılması şeker sanayinin asıl faaliyetlerinin yürütüldüğü bölümlerde üretimin devamlılığını ciddi ölçüde tehdit ediyor.  Şeker sanayinin bel kemiği olan geçici ve mevsimlik işçilerimizin daimi işçi statüsüne alınması gerekiyor. İşçilerimize kadro verilmemesi bu iktidarın ayıbıdır.  Sorumluluk iktidardır. Bu işçilerimizi yok saymayın ve derhal verdiğiniz sözü tutun!”