AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, 2024 yılındaki yerel seçimlerde ilçeyi yeniden AK belediyecilikle buluşturacaklarını söyledi.

Gerek merkezi hükümetin gerekse Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla Susurluk’un günden güne geliştiğini belirten Bağırgan, 50 milyon lira yatırım bedelli devlet hastanesinin temelinin yakından atılacağını söyledi.

 

YÜCEL YILMAZ’DAN SUSURLUK’A GERDANLIK

 Bağırgan, ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın vizyon projesi Susurluk Çayı Islahı ve Rekreasyon Projesi’nin ilçenin gerdanlığı olacağını söyledi.

 

AK Parti’nin Balıkesir’deki en genç ilçe başkanı Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, 2024 yılında Susurluk Belediyesi’ni yeniden AK belediye yapmak için kolları sıvadıklarını belirtti. Susurluk halkını İYİ Partili belediyenin hizmetten uzak yönetim anlayışına teslim etmediklerini kaydeden AK Parti İlçe Başkanı Melih Bağırgan, gerek merkezi hükümetin gerekse Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarını ilçeye çekerek önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Kısa bir süre içerisinde 50 milyon lira yatırım bedeliyle 50 yataklı Susurluk devlet hastanesinin temelini atacaklarını belirten Başkan Bağırgan,  “ Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, hükümetimizin Susurluk’umuza yaptığı hizmetlerin takipçisiyiz. İlçemize yakın zamanda kazandıracağımız yeni projelerimiz var. Bunların arasında en önemlisi önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak 50 yataklı devlet hastanesidir. Eski askeri bölgeye yapılacak bu hastanenin yapım maliyeti 50 milyon lira.  Yaklaşık 2 yılda yapımı tamamlanacak” dedi.

50 YATAKLI DEVLET

HASTANESİ

Askeri bölgenin bulunduğu bölgenin hastanenin projesinin yanı sıra TOKİ konutları, spor kompleksi ve hükümet konağı projeleriyle cazibe merkezi haline getirileceğini belirten AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, “  Hastanemizin yanı başına 219 konutlu TOKİ binaları inşa edilecek.  Bu bölgede yeni bir yaşam alanı yükselecek. Aynı yaşam alanı içinde spor salonu, olimpik havuzu, halı saha yapılacak.  İlçemizin merkezine 5 Eylül İlköğretim Okulu kazandırılacak.  Gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapabilmesi adına yeni bir stadyum kazandıracağız. Stadyumun yanı başına gençlik merkezi yapıp bölgeyi spor kompleksi haline getireceğiz. Sıfırdan başlayıp yeni yapılacak projeyle gençlerimiz spor yapıp kötü alışkanlıklardan uzak duracak.  Projelerimizin arkasında durmaya çalışıyoruz. Bu bölgedeki hareketliliği arttırmak adına hükümet konağı projemizi de burada yapacağız” dedi.

 

YÜCEL BAŞKANDAN BÜYÜK

DESTEK GÖRÜYORUZ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de Susurluk’a ciddi yatırım ve hizmetlerinin olduğunu kaydeden AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, yakın zamanda açılışı gerçekleşen modern otogar binasının bunların başında geldiğini kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın her taleplerine olumlu yaklaştığını belirten Bağırgan, “ Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın Susurluk’a yönelik çok iyi çalışmaları var. Yakın zamanda yeni otogar binası hizmete açtı. 15 yıldır atıl durumda bekleyen otogar binamız çağın gereklerine uygun hale getirildi. Otogarlar şehirlerin aynasıdır, Büyükşehir Belediyemizin yaptığı bu otogar da Susurluk’umuza yakıştı. Emeği geçenlere teşekkürler. BASKİ’nin 6 milyon lira yatırım bedeliyle yaptığı arıtma tesisi açıldı.  Bu yatırım da ilçemizin önemli bir sorununu giderdi” dedi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın adayken Susurluk için açıkladığı vizyon projesi Susurluk Çayı Islahı ve Rekreasyon Alanı projesinin 2022’de yapımına başlanacağının müjdesini veren AK Parti İlçe Başkanı Melih Bağırgan, “ Yeni geliştirdiğimiz projeler var, bunların takibini yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın Susurluk Çayı Rekreasyon Alanı Projesi var. Başkanımızın adaylığı sürecinde kamuoyuna açıkladığı bir projeydi. Susurluk Çayı Islahı ve Rekreasyon Alanı projesiyle ilçemiz çok güzel bir yaşam alanına kavuşacak.  2022 yılında bu büyük projenin yapımı başlayacak. DSİ başlamış olduğu yeni bir gölet projesi var. Muradiye ile Ümiteli arasında. Bu sene 1 milyon lira bedelle proje başladı. Bunların takibini yapmak durumundayım. Atıl durumda Susurluk Karşıyaka Mahallesi’nde futbol sahası var. Oraya da ikinci tesis yapacağız. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nden kararı çıkmıştır.