Yaklaşan kurban bayramı öncesinde Balıkesir’in turistik ilçelerinde hareketlilik başladı. Birçok vatandaş tatil bayramını fırsat bilip Ayvalık, Burhaniye, Gömeç, Edremit, Erdek ve Marmara Adası’nda rezervasyon yaptırırken, doluluk oranının yüzde 100’e yaklaştığı açıklandı.

Kurban Bayramı için geri sayıma geçilirken tatil bölgeleri de hareketlenmeye başladı. Balıkesir’de de Ege’de kıyısı bulunan Ayvalık, Burhaniye, Gömeç, Edremit ile Marmara’da kıyısı bulunan Erdek ve Marmara Adası Kurban Bayramı öncesinde rezervasyonlara yetişemiyor. Koronavirüsü nedeniyle 1.5 yıldır zor günler geçiren otellerin büyük çoğunluğu Kurban Bayramı öncesinde doluluk yüzde 100 seviyelerine ulaşırken, ikinci konutlarında büyük bölümü bayram için rezerve edildi. 16 Temmuz itibariyle başlayan bayram tatili sonrasında Türkiye’nin dört bir yanından araçların Balıkesir’e akın etmesiyle trafikte de geçtiğimiz yıllarda görmeye alışık olduğumuz uzun kuyruklar ortaya çıktı.

 

 

TATİLDE KAVRULACAĞIZ

Kurban Bayramı tatili süresince hava sıcaklıklarının da 40 dereceye ulaşması bekleniyor. Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Balıkesir hava sıcaklıkları 17 Temmuz’da 37, 18 Temmuz’da 38, 19 Temmuz’da 37,20 Temmuz’da 36, 21 Temmuz’da da 32 derece olarak hissedilecek. Bayramın ikinci gününden itibaren hava sıcaklıkları 30 derece civarına kadar düşeceği belirtildi.