Sabah Yücel Yılmaz’a “Konvoyla 19 Mayıs mı kutlanır” dedi, akşam kendisi otobüse bindi!

19 Mayıs kutlamalarına, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un gafı damga vurdu. Sabah, Yücel Yılmaz’ın Bandırma’da konvoyla bayram kutlaması yapmasını “Bu bir şampiyonluk kutlaması değil. Böyle bayram kutlaması olmaz” diye eleştiren Tosun, akşam kendisi konvoyla bayram kutlayınca alay konusu oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın, pandemide gelenekselleştirdiği konvoyla bayram kutlamaları, halktan da olumlu reaksiyon alıyor. Yılmaz, 19 Mayıs’ta da Bandırma başta olmak üzere bir çok ilçede sokaklardaydı.

BU NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSU

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Yücel Yılmaz’ın konvoylu kutlamasını “Şampiyonluk kutlaması gibi” diye eleştirdi. Oysa Tosun, geçen yıl Yılmaz’la  birlikte konvoya katılmıştı. Tolga Tosun, bu 19 Mayıs’ta da sabah bu eleştiriyi yapan kendisi değilmiş gibi konvoyla Bandırmalıların bayramını kutladı. 

“Milli bayramda kutuplaştırma”

Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, Tolga Tosun’un Yücel Yılmaz’a yaptığı eleştiriye videoyla cevap verdi. Şahin “Milli Bayramları bile kutuplaştırma aracı gören CHP, kendi yandaşlarını kemikleştirmeye çalışmaktadır” dedi. Balıkesir’in kavga siyasetine prim vermediğinin altını çizen Şahin, “CHP, hala Atatürk istismarı yaparak oy devşirme peşinde” diye konuştu.