Demokrasi ve Atalım Partisi (DEVA) Balıkesir’de 18 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı. Genel Başkanlığı’nın Ali Babacan’ın yaptığı DEVA Partisi, Balıkesir’de Marmara Adası ve Sındırgı ilçelerinin dışında tüm ilçelerde parti teşkilatlarını kurdu. Geçtiğimiz günlerde Savaştepe’de ilçe kongresini yapan DEVA Partisi, gözünü hem genel hem yerel seçimlerde iktidara dikti.

Toplumun her kesiminden partilerine yoğun bir ilginin olduğunu ifade eden DEVA Partisi İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, “ Balıkesir’de teşkilatlanma çalışmaları kapsamında 18 ilçede başkanlıklarımızı kurup çalışmalara başladık. Sındırgı ve Marmara Adası dışında tüm ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamladık. Sındırgı ve Marmara Adası’nda da partimizi kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En son Savaştepe ilçesinde kongremizi yaptık. AK Parti’nin iktidarda olduğu ve yüksek oy aldığı Savaştepe’de yaptığımız kongreye vatandaşlarımızın ilgisi ve alakası bizleri ziyadesiyle mutlu etti.  Toplum AK Parti’nin ülkeye verdiği zararlardan dolayı artık yeni seçenekleri değerlendirmeye başladı. Bu kapsamda Ekonomi Bakanlığı döneminde ülkenin refah düzeyini yükselten, ekonomiden anlayan Genel Başkanımız Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi’ne ilgi üst seviyede. Her gittiğimiz yerde bu ilgiyi ve sevgiyi görüyoruz. Genç, liyakatli ve toplumun her kesiminden insanın destek verdiği ve içerisinde yer aldığı partimiz genel ve yerel seçimde iktidarın en büyük adayıdır. Bizlerde saha çalışmalarıyla partimizi daha ileriye götürmek için çalışıyoruz” dedi.

 

KADROLARIMIZI İKTİDARA GÖRE KURUYORUZ

AK Parti’nin son yıllarda ülkeyi yönetemediğini ve sorunların katlanarak büyüdüğüne değinen DEVA Partisi İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, “ Ülkemiz son yıllarda ekonomik olarak büyük yaralar aldı. İnsanların evlerinde yaptığı hesap çarşıya uymuyor. Her şey ateş pahası oldu, insanların alım gücü düştü ancak iktidar bunun sorumluluğunu almıyor. Vatandaşın dayanacak gücü, sabrı kalmadı. İlk seçimde AK Parti’ye gereken cevabı verecek. DEVA Partisi kadrolarını yeni dönemde iktidara göre kuruyor. Partimiz genciyle, tecrübelisiyle, siyasete ilk defa adım atanlarıyla, kadınıyla örnek bir teşkilatlanma modelimiz var.  Ortak paydası Türkiye olan tüm vatandaşlarımızın içinde yer aldığı DEVA Partisi, kimseyi ötekileştirmeden, nefret dili yerine sevgi dilini kullanarak insanımıza özlenen refahı sunacaktır. DEVA Partisi hem Türkiye’ye hem Balıkesir’e deva olacaktır” dedi.