AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi, KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur Balıkesir’de ziyaretlerde bulundu.

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Volkan Yüksel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan; Başhekim Volkan Yüksel, Başhekim Yardımcısı Gökhan Taşkın ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nuray Özışık ile pandemi sürecindeki çalışmaları hakkında konuşan Milletvekili Uygur “Sağlık çalışanlarımız pandeminin ilk günlerinden itibaren koronavirüse karşı yürütülen mücadelenin en ön safında adeta virüsün izini sürüp, onu yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Belki herkesin virüs bana bulaşır mı endişesiyle dışarıya çıkmaya, markete gitmeye korktuğu günlerde onlar, her gün virüsle yüz yüze gelerek, bizi virüsten korumak için hayatlarını ortaya koyuyorlar. Bu mücadelenin başkahramanları sağlık çalışanlarımız. İnsanların hayatlarını kurtarmak için gösterdikleri özverinin bir tanımı yok. Bu zorlu süreçte yaptıkları fedakârlık hiçbir zaman unutulmayacak. Hepimiz onlara minnettarız. Başhekimimiz Volkan Yüksel nezdinde bu zorlu süreçte canla başla çalışan bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“AK Parti olarak her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındayız” diyen Uygur; “Her noktada yapılan çalışmaların ve sağlık çalışanlarımızın özverisinin boşa gitmemesi için önlemlere riayet edilmesini hatırlatıyor, halkımızı uyarıyoruz. İnşallah en yakın zamanda zorlu sürecin sonunda hastalıktan uzak, sağlık dolu günlere ulaşacağız.” dedi.

 

Ziyaretleri kapsamında TKDK Balıkesir İl Koordinatörü Murat Kar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunup, çalışmalarında başarılar dileyen Uygur. “Tarım sektörünün modernizasyonuna katkı sağlayan, tarımsal işletmelerin gıda güvenliği, hayvan sağlığı, bitki sağlığı ve çevre ile ilgili AB standartlarına uyumu teşvik eden ve kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesini destekleyen kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri yöneten TKDK, Balıkesirimizde de önemli projeler gerçekleştirdi. Bunların en önemlilerinden biri olan uzunca bir süre takibini yaptığımız ve Balıkesir'imize de kazandırdığımız  LEADER projesi hem şehrimizin hem ülkemizin ekonomisine kayda değer katkılar sağlayacak. Bu proje özellikle kırsal alanda kadın çiftçilerimizi ve kadın girişimcilerimizi destekleyen çok önemli ve anlamlı bir projedir. Balıkesir’de kırsaldaki kaynakların en iyi şekilde kullanılması ve özellikle kadınların desteklenmesi anlamında LEADER projesinin bölgemize büyük katkıları olacaktır” dedi.

 

Balıkesir İŞKUR Müdürü Nazım Balcı’yı ziyaret etti ve çalışanlarla da tek tek selamlaşıp işlerinde kolaylıklar dileyen Milletvekili Uygur; “İş isteyenlerle, işgücü talebinde bulunan kurumları buluşturan İŞKUR, Balıkesir ilimizde birçok önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Özellikle son dönemde yaşadığımız Covid-19 salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması amacıyla, ücretsiz izne çıkarıldıkları veya işsiz kaldıkları dönem için İşsizlik Sigortası Fonundan ve İŞKUR tarafından Nakdi Yardım Ödeneği  vererek; ayrıca bu dönemde faaliyetleri kısmen ya da tamamen duran işyerlerinde çalışan sigortalılara çalışamadıkları dönem için ekonomik katkı sağlamak amacıyla kısa çalışma ödeneği vererek çalışanlara da işverene de rahat nefes aldırmıştır.” dedi.