Vali Hasan Şıldak, İlçe programları kapsamında bir dizi ziyarette bulunmak ve değerlendirme toplantısı yapmak üzere Kepsut İlçesine gitti.

Vali Şıldak sık sık gerçekleştirdiği İlçe ziyaretleriyle çalışmaları yerinde görmeye, varsa sorunları alanda tespit ederek çözüme ulaştırmaya özen gösteriyor. Şıldak, Kepsut İlçesinde tüm gün boyunca devam eden programına İl, İlçe Kurum Müdürleri ile muhtarların katılımıyla yapılan toplantı ile başladı. 

Kepsut İlçe Halk Kütüphanesi Toplantı Salonunda yapılan toplantıda İlçede yapılan çalışmalar, yürütülen projeler, varsa sorunlar ve talepler görüşüldü. Kepsut Kaymakamı Altay Karadağ ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’dan İlçeyle ilgili genel bilgileri alan Şıldak toplantıya katılan kurum müdürlerine tek tek söz verdi. Kurum Müdürlerinden Kepsut İlçesindeki sorumluluk alanlarında yapılan çalışmalarla ilgili kısa bilgiler aldı. Sorunların bizzat sonuca ulaşması için Vali Şıldak başkanlığında yapılan toplantıda alt yapıdan eğitime, sağlık hizmetlerinden tarım ve hayvanlığa kadar bir çok konu ele alındı. Mahalle muhtarlarına da söz veren Şıldak, hızlı ve sonuç odaklı çalışmalar yapılması için bu toplantıların çok verimli olduğunu söyledi. Samimi bir ortamda geçen toplantıda muhtarlar tarafından iletilen talepler noktasında İl ve İlçe kurum temsilcilerine gerekli talimatları verdi. Muhtarların vatandaşın temsilcisi olması dolayısıyla “asıl hedef kitlemiz muhtarlar” şeklinde konuşan Vali Şıldak, tüm il genelinde yapılan çalışmalarla çevre sorunlarıyla ilgili ilgili envanter çıkarıldığını belirtti. Yapılan bu çalışma ile Balıkesir’in adeta fotoğrafının çekildiğini söyledi. 

İlçedeki güncel çalışmalar ve yeni taleplerin görüşüldüğü toplantıda mahalle muhtarları kendilerini bir araya getirerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Şıldak’a teşekkür ettiler. Kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşlara ve muhtarlara sonuna kadar açık olduğunu söyleyen Şıldak,  temel hedefin hiçbir sorunun beklememesi için çözüm üretmek, sonuç odaklı çalışmak olduğunu vurguladı.

Programlarında ve ziyaretlerinde şehit aileleriyle bir araya gelmeye özen gösteren Vali Şıldak Kepsut İlçesi Yenice Mahallesinde bulunan, Piyade Komando Onbaşı Ayhan Yılmaz’ın eşi Gülistan Yılmaz ve oğlu Gazi Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti. Devletin şehitlerin emanetlerinin her daim yanında olduğunu ifade eden Şıldak, şehidin eşine ve gazi olan oğluna bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Şehit ailesi Vali Hasan Şıldak ve beraberindekilere ziyaretleri için teşekkür etti.