Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında AK Parti-CHP atışması yaşandı. CHP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Canan Kırdar, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Erdek balıkçı barınağının Erdek Belediyesi'ne tahsisi konusunu AK Partili Marmara Belediyesi'ni örnek göstererek açıklaması kısa bir süreliğine meclisi hareketlendirdi.

AKSOY PATLADI

Meclis toplantılarında sakinliğiyle tanınan Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, CHP'li Erdek Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Canan Kırdar'a "  , "Gelin Marmara İskelesi'ni size vereyim, ne kadar masraf yapıyoruz görün. Her şey de Marmara Belediyesi'ni örnek veriyorsunuz" şeklinde karşılık verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da CHP'lilere "Meclisi özlüyorsunuz " şeklinde takıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Başkan Yücel Yılmaz başkanlığında Avlu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda AK Parti ile CHP arasında 'muhalefet' atışması yaşandı. CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Canan Kırdar'ın Büyükşehir Belediyesi'ne ait Erdek sahil bandındaki balıkçı barınağının Erdek Belediyesi'nin tahsisinin bir senelik yapılmasına ilişkin itirazında AK Partili Marmara Belediyesi'ne tahsis edilen Marmara İskelesi üzerinden örnek vermesi ortalığı kısa süreliğine ayağa kaldırdı.

"GELİN MARMARA İSKELESİNİ SİZE VERELİM"

CHP'li meclis üyelerinin kendilerine verilen tahsisi örnek göstermesine sinirlenen Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Her defasında bizi örnek gösteriyorsunuz, gelin Marmara İskelesi'ni size vereyim ne kadar masraf yaptığımızı görün" dedin. CHP'lilerin meclisteki çıkışlarına esprili bir şekilde karşılık veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da " Meclisi özlüyorsunuz" diyerek Kırdar'a takıldı. Meclis toplantısı gündemdeki maddelerin görüşülüp oylanmasıyla sona erdi.