Yenersin, yenilirsin.. Futbol bu.. Ama yenildiğin zaman senin mekanında; “ohh ne güzel yenildik” diye ‘oyun havası’ çalmazsın. Çalarsan bunun adı ‘hainlik’olur..

Balıkesirspor’un kendi sahasında İstanbulspor’a 5-0 lık skorla yenilmesinden çok, maç sonunda Atatürk Stadı’nda çalınan ‘oyun havası’ konuşuluyor.

Şimdi biz filmi başa saralım.

Balkes’in İstanbulspor’a 5-0 gibi bir skorla yenilmesinin ardından ‘dol kara bakır dol’ çaldıran kim..?

Bu işin tek sorumlusu var; Gençlik ve Spor İl  Müdürü Lokman Arıcıoğlu..

Arıcıoğlu’nun bu ilk vukuatı değil.

Bilindiği üzere geçen sezon bakıma alınan Atatürk Stadyumu sezonun başlamasına rağmen bitmemiş ve Balıkesirspor iç saha maçlarını komşumuz Akhisar’ın sahasında oynamıştı. Hatta dönemin Teknik Patronu Giray Bulak bu duruma; “ Birileri Balıkesirspor’un başarısız olması için perde arkasında çalışıyor. Çok üzülüyoruz ne yazık ki normal şartlarda sezona yetişmesi gereken zemin çalışması maalesef işin savsaklanması neticesinde Balıkesirpor’un 3 iş saha maçını deplasman gibi dış sahada oynamasına neden oldu..” demişti..

Yine o dönemde sahanın denetimi için gelen yetkili ise şu sözleri söylüyor du; “ Bu saha aslında 1 ay önce bitmeliydi ama iş öylesine ağırdan alındı ki; anca şimdi bitiyor. Tabi ki burada Allah’ın da yardımı var (!). Hava koşulları iyi gittiği için zemin tam olarak kendini buldu, hava şartları biraz kötü gitseydi, Balıkesirspor ilk yarıdaki tüm maçlarını Akhisar’da oynardı..”.

Hafızalarımızı tazeleyelim. Biliyorsunuz Balıkesirspor antremanlarını İsmail Akçay Tesislerinde yapıyor. 53 yıl önce Meksika Olimpiyatlarında 4. lük  başarısını taaa bugünlere taşıma başarısı gösteren (!) 79 yaşındaki İsmail Akçay, geçen yıl kendi adını taşıyan sahayı Balıkesirspor’un kullanmasından rahatsızlık duyarak il Müdürü Arıcıoğlu’na konuyu iletmiş, Arıcıoğlu’da ‘bakanlık emri’ diyerek Balıkesirspor’a bir dönem antrenman sahasını kapatmıştı..!

Daha sonra Balıkesir AK Parti Milletvekillerinin araya girmesi ile Balkes, İsmail Akçay Tesislerini antreman sahası olarak ‘parası karşılığında’ kullanmaya başlamıştı..

Balıkesirspor’un İstanbulspor’a 5-0’lık yenilgisinin ardından Atatürk Stadı’nda ‘dol kara bakır dol’ parçasının çaldırılması Balıkesir’e ‘küfür’dür. Ve özellikle iktidar milletvekilleri bu işin gereğini yapmalıdır..

ZAMANLAMA MANİDAR..

Balıkesirspor’un önünde engel teşkil eden Arıcıoğlu gibi bir müdürle uğraşırken, ince bir ayrıntı gözlerden kaçıyordu. O ayrıntı ki, çok anlam taşıyor..

Şöyle ki; biliyorsunuz dün gece Balıkesirspor için hayati önem taşıyan ve hatta ‘köprüden önceki son çıkış’ olarak nitelendirebileceğimiz ‘forma gecesi’ organizasyonu vardı. Bu organizasyonun lokomotif ismi doğal olarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz. İşte o Yücel Yılmaz, Birlik Vakfı Balıkesir Şubesi’nin aynı gün ve aynı saatte organize ettiği  ‘tecrübe paylaşımı’  konulu panelinde konuğu yapıldı ve bu davetiyeyi kendi sosyal medya hesabında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Kemal Büyükakıntüm halkımız davetlidir’ şeklinde paylaştı.. Peki, Birlik Vakfı’nın Balıkesir Şube Başkanı kim..? Zekai Kafaoğlu’nun has adamı ve bir dönem önce yine Kafaoğlu tarafından Balıkesirspor yönetimine getirdiği isim Mustafa Akyan. Yine hatırlayalım Mustafa Akyan ve Kemal Büyükakın geçen sezon neredeyse Balıkesirspor’un her şeyinden sorumlu ikiliydi.. Şimdi aynı ikili Balıkesirspor için hayati önem taşıyan ‘forma satış gecesi’ ile aynı gün ve saatte Yücel Yılmaz’lı toplantı düzenliyor..!

Bir yanda Arıcıoğlu bir yanda Akyan ve bir yanda içimizdeki İrlandalılar, bir yanda Yiğit Arslan gibi hakemler..

Balıkesirspor meselesi memleket meselesine döndü beyler..!

Balıkesirspor’a yapılan her türlü hakaret, Balıkesirlilere yapılmış sayılır..!