Bugünkü Haberler

OMUZ OMUZA TÜRKİYE

Papaz Brunson tutuklandı, tutukluluğu ev hapsine çevrildi ve serbest bırakıldı. Bu süreç ABD’yi çileden çıkardı ve Türkiye üzerine kur artışı saldırıları başladı. İddialara göre Brunson sadece hapiste kalsaydı, ABD onu hapishanede imha edecek, ABD’nin terör örgütleriyle ülkemize karşı yaptığı işbirlikleri açığa çıkmayacak, konu kapanacaktı. Yine iddiaya göre Brunson’un tutukluluğunun ev hapsine dönmesi ABD’nin korkularını arttırdı, planlarını bozdu ve Türkiye’yi enflasyonla mücadeleye sokup, hem göz dağı verip, hem de kafasını enflasyonla mücadeleden kaldıramayıp Türkiye’ye büyük bir ders verecekti.  Amaç ne olursa olsun ABD Başkanı Trump’ın öfkesinden ve hatalı politikalarından anladığımız kadarıyla işler yolunda gitmedi. Ancak bazı çevrelerin iddia ettiği gibi Papaz Brunson’un hangi gerekçeyle olursa olsun, serbest bırakılmış olması; ABD’nin ekmeğine yağ sürüldüğü ve ABD’ye boyun eğildiği anlamına gelmiyor.

Brunson neden tutuklandığını biliyor musun ki serbest bırakılmasını bu kadar dert ediyorsun sorusuna cevap veremeyen çevreler malasef Türkiye karşıtlarıyla aynı safa düşmüş durumdalar. Bir yandan da milli seferberlik çağrısına uyan ülkesini bağımsızlık mücadelesinde yalnız bırakmayanlar kazançları düşme pahasına Türkiye dostu olduklarını ispatladılar. Bir yandan dolarlar TL’ye çevrildi, bir yandan da enflasyondan faydalanıp, ürünleri kurdan etkileniyormuş gibi zam yapanlara karşı, karlarını düşürme pahasına sattıkları ürünlerde indirime gidildi. Türkiye kararlı duruşuyla enflasyonda dengelenmenin sinyallerini aldı ve kurdaki oynaklığı atlattı.

Günlük yaşadığımız sorunların etkileri zaman zaman bize karamsarlığa sürüklese de Türkiye omuz omuza verdiği sürece her zorluğu aşar inancıyla yolumuz yeniden aydınlanıyor. Papaz Brunson bahane edilerek enflasyon bütün kötülüklerin anasıdır yaklaşımı ile ekonomimizi çökertmek için yapılan müdahaleler yavaş yavaş yerini beyhude bir çabanın gönül yorgunluğuna bırakıyor. Gönül yorgunluğunu en kısa sürede üzerinden atacak olan Türkiye; yine yeniden 2023 hedefine ulaşmak için ekonomide hak ettiği ilk 10 arasına girmeyi başaracaktır. Yaşadığımız badirelerin aşılması ilerde yaşanması ihtimaller dahilinde olan daha büyük badirelerin aşılması için aşı niteliğinde olacaktır. Her türlü zorluğa direnç kazanmış bir Türkiye’yi enflasyon gibi virüslerden koruyacaktır.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa