Balıkesirspor geçtiğimiz hafta küme düşmesi matematiksel olarak haftalar önce belli olan Eskişehnirspor’u kendi evinde ağırlamış ve tempolu maçtan 2-0’lık galibiyetle ayrılmıştı. Bir gün sonra ise küme düşme hattı çok yakından ilgilendiren İstanbulspor-Osmanlıspor ve Boluspor-Akhisarspor maçları vardı. Osmanlıspor son dakikaya kadar 0-0 berabere götürdüğü karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrılarak Boluspor’un Akhisar önündeki mağlubiyetinden faydalanamadı..
Ayağına gelen fırsatı resmen tepen Osmanlıspor’un şimdi kümede kalmak için tek şansı var. O da Boluspor’un Eskişehir deplasmanından eli boş dönmesi ve kendilerinin de Balıkesirspor’u yenmesi. Bunun dışındaki her türlü neticede Osmanlıspor bu lige veda edecek..
Eskişehirspor’u Balıkesirspor önünde izledik. Hepsi ilerisi için ümit veren genç yeteneklerden kurulu ve çok koşan bir ekip, Boluspor ise tecrübeli ama bıkkın ve yorgun futbolculardan kurulu.. Bu maç ortada bir maç hatta bana kalırsa Eskişehirpor son bir hamle ile giderken yanına Boluspor’u almak isteyebilir..! Tabiki durum böyle oluncada gözler Osmanlıspor-Balıkesirspor maçına çevrilir.. Balıkesirspor uzun bir aradan sonra Eskişehirspor galibiyeti ile moral bulurken her ne olursa olsun hiçbir hesap yapmadan Osmanlıspor maçına çıkıp puan veya puanlar almak durumunda..