Ve en nihayetinde Kadir Dağlı’nın karşısına gazla(!) aday çıkartılan Ümit Arslan’ı kongrede delegelere hitap ederken göreceğiz. 
Dağlı, Arslan’a gaz verenlerin “Kulübü satıyorlar, satturmazuk” yırtınmalarına ve özellikle de eski başkanlardan Emin Ermişlerin ‘son dakika golüne!’ karşılık olarak; “ alın size o zaman..A.Ş, M.Ş’yi gündemimizden çıkardık. Halep ordaysa arşında burda”dedi..
Aslında okumuşu, cahili, ayakkabı boyacısı, sanayicisi, alakalısı, alakasızı, sevdalısı, haini Balıkesirspor’un bu aşamada kurtuluş reçetesinin A.Ş olmaktan geçtiğini çok iyi biliyor..Biliyor ama Balıkesir’in kasabalılıktan kurtulamama iç güdüsü(!) gereği “az olsun ama benim”olsun yapısı A.Ş’yi bünyeye kabul etmiyor.. Hele hele bunu siyaseten de istikbal vaad eden bir isim Kadir Dağlı dinlendirince..!
Neticede yarın Balıkesirspor’da mevcut Başkan Dağlı veya rakibi Arslan salondan başkan olarak ayrılacak. Kadir Dağlı zaten geçtiğimiz sezon ‘borçlu bir kulübte nasıl başkanlık yapılır..?’ın kitabını yazdı.. Kimler içerden kaçak yapıyor,kimler topçu kakalamaya çalışıyor, kimler kulüpten nemalanıyor en ince ayrıntısına kadar öğrendi. Küme düşer denen takımı ligde bırakma başarısı gösterdi. 40 bin kilometre olan dünyanın çevresini bir yılda 2 kez dolaşacak kadar kendi aracı ile yol tepti, cmodern dilenci gibi iş adamlarının kapısının önünde sabahladı,cebinden 1. Milyon 500 bin nakit, 4 milyona yakın çek desteği ile gemiyi sağ sağlim limana yanaştırdı. 
Bu sezon için adaylıkla ilgili projesi A.Ş’yi de rafa kaldırınca delegenin karşısına bu defa acı gerçeklerle çıkacak. 
Nedir o ..?
 Bu sezon alt yapı ile maçlarda çıkabilecek gücümüz var. Ekonomik olarak transfer tahtası falan açtırmamız bu şartlarda mucizelere bağlı. Devreden sayısal Balkes’e çıksa bile bu iş olmuyor..!
Ana borçların bir çoğunun dövize endeksli olduğu Balıkesirspor’da her gün hatta ve hatta neredeyse her saat borç artıyor. Akşam yatıyorsunuz borç 50, sabah kalkıyorsunuz olmuş 54..!
İşte böyle bir tabloda diğer aday ise hangi proje ve kurtuluş reçetesi ile ile delegenin karşısına gelecek bunu bilmiyoruz. Dinleyip öğreneceğiz.  Dediğim gibi bu iş cebine 3-5 milyon koyupta kıvrılabilecek bir iş değil.. Hatta perde arkasında akil adam pozisyonunda kendisine akıl verenleri, eğer başkan olursa bir daha ömründe göremeyecek..! Alayı ortadan pırrrr.!
Neticede bu şartlarda benim oyum kayyuma gidecekken bu takımı ligde bırakan maddi manevi bir çok riskin altına giren ve büyük emekler harcayan Kadir Dağlı ve ekibine olacak. Ama bunu samimiyetle söylüyorum diğer aday Ümit Arslan’ın da seçimi kazanmasını istiyorum. Bu süreçte Ümit’in adaylığı için yırtınanların, gaz verenlerin tüm söylem ve yazımlarını arşivledim. Takım paraşütsüz düştüğü zaman hepsini yeniden piyasaya sürüp; “ işte Balkes bunlar yüzünden felakete sürüklendi”diyeceğim..
Neyse her şey hayırlısı ama A.Ş konusu Balıkesirliye birkaç gömlek fazla geldi.. Güvencin Sevenler Derneği Statüsünde yola devam..!