Deprem olur sen futbol yorumlarsın..

Şehitler gelir sen futbol yorumlarsın..

Ve en nihayetinde Korona gelir, sen futbol yorumlarsın..

Hayat bu.. Öyle yada böyle devam ediyor..

Tedbirimizi alacağız normal yaşantımıza devam edeceğiz. Var mı başka çaresi..

Bu sezon korona’dan kaynaklı maçların seyircisiz oynanması futbol kulüplerinin ‘seyirci gelirleri’ nin de ortadan kalkması anlamına geliyor..

Özellikle maddi sıkıntıların çok daha fazla yaşandığı alt liglerde zaten zar zor ayakta kalmaya çalışan kulüpler maçlardan gelme ihtimali olan üç-beş kuruştan da oluyor..

Stadlara giremeyecek olan Süper Lig ve TFF 1.Lig takımlarının seyircilerinin en azından tuttukları renklerin maçlarını paralı kanallardan seyretme imkanı var. Artık cep telefonundan bile abone olunabilen bu paralı kanal sanıyorum ‘ Konona Tedbiri’nden sonra özellikle cep telefonundan maç yayını aboneliğinde patlama yaşayacak. En azından on binlerce taraftar evlerinde eğer paralı kanalın aboneliği yoksa, direk cep telefonundan aylık aboneliğe yönelecek. ( Biliyorsunuz genelde stad yerine dışarda maçları seyretmek isteyen taraftarların gidebilecekleri meyhane, kafeterya vb yerlerde ikinci bir emre kadar kapalı)

Şunu demeye getiriyorum. Süper Lig ve TFF 1.Lig maçlarının yayıncı kuruluşu ligin geriye kalan haftalarında yapacakları aboneliklerin karşılığını ek sözleşme ile kulüplere ödesin..