Balıkesir Valiliği, depremde yıkılma tehlikesi sebebiyle il genelinde 51 okul için yıkım kararı aldı. Peki Balıkesir’deki çürük resmi kurumlar sadece bu binalar mı? Hergün binlerce kişinin girip çıktığı Altıeylül-Karesi Belediyeleri ve yüzlerce hastanın tedavi gördüğü Balıkesir Devlet Hastanesi sağlam mı?

VALİLİKTEN GÜZEL ADIM

Elazığ’daki acı deprem tecrübesi ve bölgemizde art arda yaşanan ürkütücü depremlerin ardından, Balıkesir’de ciddi bir “Depreme hazır mıyız?” gündemi oluştu. İşte bu süreçte, Balıkesir Valiliği il genelinde 51 çürük okul için yıkım kararı aldırarak güzel bir adım attı.

ÜFLESEN YIKILACAK

Balıkesir Valiliği’nin bu çalışması, yüreklere su serpse de malesef yeterli değil. Çünkü şehrimizde üflesen yıkılacak resmi bina çok. En spesifik iki örnek; eski Balıkesir, şu anda Altıeylül ve Karesi Belediye binaları olarak kullanılan yapı ve emektar Balıkesir Devlet Hastanesi binası.

CİDDİ TEHLİKE VAR!

Her gün binlerce insanın girip çıktığı bu iki binayla ilgili ciddi tehlike var. Balıkesir Devlet Hastanesi’yle ilgili bir takım çalışmalar yapılıyor ama ne zaman neticeleneceği belli değil. Altıeylül- Karesi binası ise, deprem bölgesi Balıkesir için adeta bir utanç anıtı gibi duruyor.