İsmail Ok’un sana bir küfür etmediği kaldı, sen hala ‘Ne şiş yansın ne kebap’ kafasındasın!

Sevgili Ahmet Akın; İsmail Ok ulusal bir televizyona çıkıyor, seni Millet İttifakı’na seçimi kaybettirmekle yani davana ihanetle suçluyor. Sen hala ortadan ortadan konuşup minderden kaçıyorsun! Siyaset delikanlı işidir. Kusura bakma ama bu kafayla senden ‘Bi cacık’ olmaz...

Daha o program sürerken yayına bağlanıp İsmail Ok’a o lafları yedirecektin ki alem delikanlı görecekti. Ama nerdeee! Pısırıklıkla, sırıtmayla siyasette başarılı olunsa, Zekai Kafaoğlu bu memlekette 25 sene başkanlık yapardı. Sonu ortada. Yazın bunu bir kenara. Bu cesaretsizlik Akın’ı bitirecek!


KONUŞMAKTAN KORKUYORSUN!

De­li­kan­lı­ya ya­kı­şan daha prog­ram devam eder­ken bağ­la­nıp İsmail Ok’a o laf­la­rı ye­dir­mek­ti. Hadi ya­pa­ma­dın der­hal bir basın açık­la­ma­sı ya­yın­la­ya­cak­tın. Onu da ya­pa­ma­dın! Haber Mer­ke­zi­miz ara­yıp “Ne di­yor­sun” diye so­run­ca da önce kem küm ettin sonra “Dost­lar alış-ve­riş­te gör­sün” diye bir şey­ler ge­ve­le­din...

UYUYAMAMAN LAZIMDI

İnsan haksız bir ithamla karşı karşıya kaldığında böylemi reaksiyon gösterir? Senin CNN Türk’teki o iddialar ortaya atıldığı gece “Bana nasıl iftira atar” diye uyuyamaman lazım. Anladık yumuşak bir siyaset anlayışın var ama haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

SIRITMAYLA SİYASET OLSAYDI...

Sen daha kendi hakkını savunamazken Balıkesirlilerin hakkını nasıl savunacaksın? Balıkesir’e “Pısırık siyasetçi” lazım değil. Eğer sadece sırıtmayla siyasette başarılı olunsaydı “Ben gelmedim kavga içün” diye şiirler okuyan Zekai Kafaoğlu, bu şehirde 25 sene belediye başkanlığı yapardı.

AHMET AKIN NE DEDİ?

Haber Merkezimizin ulaşıp İsmail Ok’un iddialarını sorduğu CHP Milletvekili Ahmet Akın, “Eğer biz çalışmasaydık, oy vermeseydik İsmail Ok o kadar oyu nasıl alacaktı?” dedi. Akın, seçimde çalışmadığı iddialarını da doğru bulmadığını söyledi. CHP’li vekil, “Genel Başkanımızn talimatlarıyla tüm Türkiye’de görev yaptım. Onun dışında 20 ilçede de saha çalışmalarına katıldım. İl Başkanlığımızın çıkardığı programa göre çalıştım. İsmail Ok’la bir araya gelmememiz tesadüf. Yücel Yılmaz’la Gönen’de karşılaştık. ‘Hayırlı olsun’ dilemem son derece insani bir durum. Ok, bana seçim zamanında bir sürü şey söyledi hiçbirine cevap vermedim” dedi.


Daha önce de uyarmıştık!

EKSPRES daha önce de Ahmet Akın’ın seçim döneminde, İsmail Ok’a karşı sergilediği “PISIRIK” tutumu eleştirmiş, “Sen pıstığın gün bİttİn Ahmet” başlığını taşıyan haberde seçmenini ve teşkilatını satarak meydandan kaçan Akın’ın siyaseten çok büyük bir eksi yediğini vurgulamıştı.

 

----------------------------------------------------------

“ÇALIŞMASAYDIK İSMAİL OK BU KADAR OYU ALAMAZDI”

 

CHP Milletvekili Ahmet Akın, CNN Türk ekranlarından kendisini eleştiren Bağımsız Milletvekili İsmail Ok’un iddialarına yanıt verdi.  Seçimlerde kendisinin ve bazı CHP’li yöneticilerin çalışmadığı yönündeki iddiaya karşılık veren Akın, “Eğer biz çalışmasaydık, oy vermeseydik İsmail Ok bu kadar oy alamazdı” dedi. Akın, Yücel Yılmaz’la kucaklaşmasına “Yücel Yılmaz’la Gönen programımızda bir yerde karşılaştık. Yücel Yılmaz’la merhabalaşmamdan, adaylığının hayırlı olmasını dilememden normal ne olabilirdi ki?”

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CNN Türk’te Tarafsız Bölge programında “Bana Ahmet Akın kaybettirdi” diyen Bağımsız Milletvekili İsmail Ok’a karşılık verdi.  “Bana Ahmet Akın kaybettirdi” demenin kendisinin milli iradenin yerine konulması anlamına geldiğini bunun da doğru bir ifade olmadığını belirten Akın, CHP’li yöneticileri ve kendisinin çalışmadığı yönündeki iddiaya ise “Eğer biz çalışmasaydık, oy vermeseydik İsmail Ok o kadar oyu nasıl alacaktı?” dedi. Akın, “ Bana Ahmet Akın kaybettirdi demek benim milli iradenin yerine konmamdır ki bu yanlış bir ifadedir. Hiçbir güç milli iradenin üzerinde değildir. Seçimde çalışmadı söylemini de doğru bulmuyorum. O dönem ben Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Genel Başkanımızın Türkiye programında görevliydim. Bu süreçlerin haricinde 20 ilçede de Millet İttifakı’nın kazanması adına sahada çalıştım ve Millet İttifakı’nın adayları için oy istedim. Eğer biz çalışmasaydık, oy vermeseydik İsmail Ok, bu kadar oy alamazdı. Milletimiz her şeyi görüyor ve biliyor. İsmail Ok, aradan bir buçuk yıl geçmiş bu olayların üzerinde durması yerine Balıkesir’in sorunlarıyla ilgili çalışsın. Biz iktidarıyla muhalefetiyle 9 milletvekili Balıkesir’in sorunlarının çözümü için çalışmalıyız. Milletimiz bizden polemik değil hizmet bekliyor” dedi.

 

PROGRAMLARI İL BAŞKANLIKLARI YAPTI

İsmail Ok’un “Ahmet Akın benimle bir araya gelmedi, AK Parti Adayı Yücel Yılmaz’la kucaklaştı” şeklindeki eleştirisine de karşılık veren CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “ Yücel Yılmaz’la Gönen programımızda bir yerde karşılaştık. Yücel Yılmaz’la merhabalaşmamdan, adaylığının hayırlı olmasını dilememden normal ne olabilirdi ki? İnsani bir durumu farklı bir yere çekmek doğru değil.  İsmail Ok’un adaylık süreci öncesinde hakkımda birçok şey söyledi. Bunların hiç birine o gün karşılık vermedim. Bugünde vermeyeceğim. Ancak Millet İttifakı adayı olduğu andan itibaren milletimizden onun için oy istedim. Bir araya gelmediğimiz konusunda ise çalışma programlarını il başkanları yapıyordu. Bende bu programlara uyarak ne görev verildiyse yerine getirdim” dedi.