AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Türkiye’nin Koronavirüsü salgını döneminde başarılı işlerin altına imza attığını ve bazı çevrelerinde bundan rahatsızlık duyduğunu kaydetti. Canbey, “Camiye gidilip müzik çalınıyor. Kuzguncuk’taki Ermeni kilisesine saldırılıyor. Türkiye’de birileri ısrarla bu ülkenin gelişmesini, büyümesini engellemeye çalışıyor”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, 48 günün ardından mesaiye başlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde A Haber’de Fatih Atik’in konuğu oldu. Türkiye’deki son günlerde yaşanan olayları değerlendiren Canbey, Koronavirüsü döneminde Türkiye’nin başarılı işlerin altına imza attığını ve bir takım çevrelerin bu başarıya engel olmaya çalıştığını kaydetti. Cami’de şarkı çalınması ve Ermeni kilisesine saldırı gibi olayların Türkiye’nin gelişmesinden rahatsız olan kesimler tarafından yapıldığını vurgulayan Canbey, “ Türkiye’de özellikle Koronavirüsü salgını döneminde elde edilen müthiş bir başarı var. Tüm dünyanın ilgiyle izlediği bir Türkiye var. Hem iç hem dış politikada elde edilen başarılar birilerini rahatsız ediyor. Özellikle son günlerde asla tasvip edilemeyen, bu topraklarda olmasını kabul etmeyeceğimiz olaylar yaşanıyor. Ezan, camiler bizim kutsalımız. Camiye gidilip müzik çalınıyor. Kuzguncuk’taki Ermeni kilisesine saldırılıyor. Türkiye’de birileri ısrarla bu ülkenin gelişmesini, büyümesini engellemeye çalışıyor. Ama istedikleri kadar uğraşsınlar, Türkiye milletiyle birlikte bir ve beraber olmuş ve şu anda Cumhurbaşkanımız önderliğinde yeni başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor. Bundan sonra da devam edecek” dedi.

“MİLLETİMİZİN SAĞDUYUSU YÜKSEK”

Anadolu’nun hoşgörünün beşiği oluğunu ve oynan oyunlar karşısında milletin sağ duyulu davrandığını belirten AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “ Anadolu topraklarına geldiğimiz günden bu yana barışın adresi olmuş, huzurun adresi olmuş. Fatih Sultan Mehmet, Bosna’yı İstanbul’u fethettiğinde ilk yayınladığı ahitname bu topraklarda dini özgürlüklerle ilgilidir. Yunus Emre bu toprakların insanıdır, Mevlana bu toprakların insanıdır. İstedikleri kadar bu topraklarda huzuru bozmaya çalışsınlar, kaos yaratsınlar milletimiz bunlara asla izin vermez. Milletimizin sağduyusu yüksek, feraseti yüksek basireti yüksek. Önümüzdeki dönem herkes görecek ki milletimizin huzuruna karşı yapılan bu girişimlerin hepsi boşa çıkartılacaktır. Devletimiz güçlüdür. Eylemleri yapan faillerin hepsi yakalanmıştır ve yakalanmaya devam edecektir. Bu ülke bugünlere kolay gelmedi. Bundan sonra da devletimizin gücüyle milletimizin ferasetiyle devam edeceğiz” dedi. 

 

“VİRÜSE RAĞMEN YÜZDE 4.5 BÜYÜDÜK”

Türkiye’nin Koronavirüsü salgını döneminde ekonomik olarak da başarılı işlerin altına imza attığına dikkat çeken Mustafa Canbey, “ Dünya’da Koronavirüsü nedeniyle ekonomiler küçülüyor, daralıyor, Türkiye yüzde 4. 5 büyüdü.  Bir ay önce bu ülkede darbe çağrıları yapıldı, kaos çağrıları yapıldı. Bunu da Cumhuriyet Halk Partililer yaptı. Camilerde şarkı çalmak bu topraklarda olacak bir iş midir? Yine Ermeni kilisesine saldırmak, haç kırmak bu topraklarda olacak iş midir? Bu topraklar barışın sembolüdür. Anadolu toprakları barışla yoğrulmuştur topraklardır. Bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir. Dünyaya özgürlükler konusunda örnek olan ülke Türkiye’dir. Türkiye önümüzdeki dönemde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti önderliğinde büyümeye devam edecektir. Dünya Koronavirüsü döneminde çadır hastanesi bile açamazken biz beş tane hastane açtık. Dünya bunu görüyor ve ilgiyle takip ediyor. Ancak Türkiye’nin büyümesini istemeyenler takoz koymaya devam ediyor” dedi.