Bugünkü Haberler

SAÇMA SAPAN MAĞLUBİYET..!

Boluspor önünde alınan mağlubiyeti tek kelime ile ‘saçma sapan’ olarak adlandırabiliriz..

30 Eylül’de ki Altay galibiyeti sonrasında şu yorumu yapmıştım;

“KÖTÜ FUTBOL İYİ SONUÇ

Her ne kadar Altay önündeki galibiyet Balıkesirspor Baltok camiasına derin bir ‘ohhh’ çektirdiyse de ortaya konan futbol adına ilerisi için ‘tehlike sinyalleri’ veriyor demeliyiz..

Balkes’te  hala gol yollarında sıkıntı diz boyu..! Ceza sahasında kim varsa gol o isimden beklenir durumda..! Örneğin Altay önünde beraberlik golünün sağbek Uğur Aygören’den gelmiş olması gibi.. Defansta ise hala bireysel hatalar alışkanlık seviyesinde..! Öyle pozisyonlar yaratıldı ki; kalede Vukoviç olmasa bu maçın skoru çok daha değişik boyutlara giderdi.”

Ben müneccim değilim ama iyi gözlemciyim..!

Boluspor maçında başımıza gelecekleri  taaa Altay galibiyetinde yazmışım..

***        ***        ***

Boluspor maçına dönelim..

Top bizde, iyi oynuyoruz, ama ‘bal yapmaz arı’ misali rakibi korkutup korkutup tek el hareketiyle  olay yerinden kaçıyoruz..!

Öncelikle Teknik Direktör Giray Bulak’ın hala Mehmet Boztepe gibi bir maçı kurtarabilecek, gol yollarında çok etkili bir futbolcuyu oynatmaz akıl sır ermiyor. Ben bu saatten sonra Mehmet Boztepe ‘nin oynatılmamasında kesinlikle ‘art niyet’arıyorum. Bulak, kendi egoları için birkaç futbolcuyu harcamaya çalışırken, aslında Balıkesirspor Baltok’u harcıyor ve maalesef bizlerde buna seyirci kalıyoruz..Ama bu saatten sonra benim seyirci kalacağımı düşünenler yanılır..! Çatır çatır yazarım..!

Boluspor önünde sağlı-sollu geliyorsun, ama bir türlü golü bulamıyorsun. İleride Abdülkadir Özgen henüz sakatlıktan çıktığı için pozisyonları kaçırıyor, Otto kesinlikle geçen sezon ki Otto değil, elini kolunu sallaya sallaya kazanacağın maçta şok bir golle geriye düşüyorsun, son 5 dakika kurtarıcı diye Beleck ve Cumali Bişi’yi oyuna sokuyorsun. Netice de saçma sapan işler yapıp saçma sapan bir mağlubiyet aldırıyorsun..

Bu saatten sonra kimse kusura bakmasın ama bu işin şakası yok. Düşecek iki takım garanti diye bakarken sende 3.sıraya gelirsin aklın başından gider.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa