Bugünkü Haberler

ŞEYTAN ÜÇGENİ..!

Balıkesirspor Baltok’un Altay galibiyeti ile bir anda üst sıralara tırmanması bizimde, elde kağıt kalem hesap kitap yapmamıza neden oldu..
Sezona transfer yasağı ve eşşek yükü kadar borç ile başlayan Balıkesirspor Baltok için şahsım; ‘kümede kalsın yeter’ düşüncesinde olanlardanım. Ama futbol bu bir anda her şey farklı yerlere gidebilir..
Mesela; bu hafta deplasmanda zor günler geçiren Adanaspor önünde alınacak bir galibiyet ve ardından bu ligin en güçlü iki takımından birisi olan Boluspor’dan alınacak bir puan ve ardından yine ligin güçlü ekiplerinden Giresunspor’dan alınacak puan veya puanlar. Bunun üzerine 0-0’ken tatil edilen Ümraniyespor maçının tekrar edilmesi halinde ( Bu maçın kararı hafta içi verilecek. Balıkesirspor Baltok ya hükmen 3-0 mağlup ilan edilecek yada maç kaldığı yerden devam edecek. Maçın hakemi raporunda maçı tatil ettiği için oynanma kararı yüksek basıyor) o maçtan çıkacak bir 3 puan.. Neticede Balıkesirspor Baltok önümüzdeki 3 hafta tam bir ‘Şeytan Üçgeni’ne girecek. Düşme korkusu yaşayan Adana deplasmanı ve ardından da gözünü Süper Lige dikmiş iki güçlü ekip Bolu ve Giresun. Bu ‘Şeytan Üçgeni’n den çıkacak puanlar Balıkesirspor Baltok’u hiç ummadığımız yerlere sürükleyebilir veya girdaba sokar..!
DOST ACI SÖYLER..!
Dün kimileri benim Altay maçındaki yorumum ile ilgili olarak yazdıklarımı biraz ‘ağır‘ bulmuş.. Yorumumu eleştirenlere göre Balıkesirspor Baltok, Altay önünde sezonun en iyi maçını oynamış.. Allah allah… Ben başka maç mı seyrettim..!
Beyler, Altay maçından alınan 3 puan iyi futbol ile olmadı.. Futbolcuların istek ve hırsları sayesinde oldu.. Dedik ya; iyi futbol para etmiyor, kötü oyna ama o topu iki kale direği arasından geçir 3 puanı kap..Gerisi fasa-fiso.. Futbol böyle bir şey. Önemli olan kaybederken eleştirmek değil, kazanırken doğruları söylemek yeğen..! Ne demişler; ‘ dost acı söyler’..Altay maçının taktik anlayışı ileriki haftaların tehlike sinyalidir. Koskocaman noktaaaaa..!


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa