Bugünkü Haberler

SİSİN SAKLADIKLARI

Temiz duru bir türkçe ile , hayal gücünün doruklarına sizi ulaştırabilecek sağlam alt metinli harika kitaplar yazan yazarımız Miyase Sertbarut çocuk kitaplarıyla tanınmaktadır. Yazmaya radyo tiyatroları ile başlayan yazarımız,  “Anadolu Ateşi”adlı tiyatro ile Cumhuriyetin 75.yılı nedeniyle TRT’nin düzenlediği yarışmada birinci oldu. Sisin Sakladıkları kitabıyla Tudem Edebiyat Ödülü’nde ikincilik aldı.

Sisin Sakladıkları kitabının çok farklı bir konusu olup sadece çocuklar tarafından değil her yaştan okuyucunun severek okuyacağı bir kitaptır. Sisin Sakladıkları’nın konusuna gelince; İlay, tatil için gittiği yerde yoğun ve korkutucu bir sisle karşılaşır. Bu korkutucu sis, 5 yıl öncesinden başlayan altın arama çalışmaları sebebiyle çıkmıştır. Yani İlay’ın teyzesi bu sisin bu olaydan dolayı çıktığını düşünür. Başka sebepleri de olabileceğini düşünen teyzesi, köy halkını uyarır. Köy halkı ona kulak asmaz. Mavi Karga, hem zeki hem de konuşabilen bir varlıktır. İlay’ın teyzesine başka sebeplerden çıktığını o duyurur. Madenden gizli belgeleri toplar ve İlay’ın teyzesi ile İlay’a getirir. Buldukları şey korkunçtur. Çünkü madenlerde bulunan bir laboratuvar, kargaların genini bu sislerle insanlara aktarır. İnsanların ömrünü uzatmak amacıyla yapılan bu sistem, denek olarak kullanılan pek çok kargayı ve insanı öldürür. İlay, onun arkadaşı olan Fuat, İlay’ın teyzesi ve Mavi Karga, yanlış olan bu uygulamayı sona erdirmek için mücadeleye başlar.

Kargaların kaç yıl yaşadığını biliyor musunuz? Kargaların genlerini insanlara aktarmaya çalışan genetikçiler… Genetik çalışmaların yapıldığı üs …Nefes kesici  bir mücadele sizi beklemekte…


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa