Bugünkü Haberler

SPOR ŞEHRİ OLMAK..

Balıkesir’e baktığımız zaman futboldan, basketbola, güreşten, boksa, tenisten, yüzmeye, okçuluktan, atletizme, voleybola, triatlondan, bisiklete kadar bir çok spor branşında Türkiye’de önemli yerlerde, başarı ile temsil edilen bir il..

Tabiki futbol ve doğal olarak Balıkesirspor bu kulüplerin lokomotifi durumunda. Bu sezon tüm amacımız lokomotifin yolda kalmaması..!

Bunun yanı sıra önümüzdeki günlerde geçtiğimiz sezon özellikle basketbol da önemli başarılara imza atan Karesispor’un kongresi var. Şu anda Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın, Karesi Belediye Başkanı olduğu dönemde genç isimlere emanet ettiği Karesispor çok kısa sürede bir çok branşta önemli başarılar kazandı. Yücel Başkanın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla birlikte doğal olarak sportif alanda tecrübeli olan ekibini de Büyükşehir’e götürdü. 24’ündeki kongrede Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan kimi işaret ederse Başkan o olacak. Dinçer Başkanında spora çok önem verdiğini iyi biliyorum. Bu manada meclis Kemal Aydın (Lider Kemal) in başkanlığa yakışacağını düşünüyorum. Meslektaşım Kemal, hem bu işe para harcar hem de gençliğin verdiği pozitif enerji ile çıtayı çok daha yukarılara götürür.

Neticede spor kulüplerinin başında köhnemiş isimlerin yerine genç isimlerin olmasında her zaman fayda vardır. Yeni heyacanlar başarılar getirir.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa