TFF 1. Lig 19 Yaş Altı Gelişim Ligi yarı final maçında Balıkesirspor U-19 takımı Türkiye'nin en iyi altyapı kadrolarından birine sahip olan Altınordu FK'yı yarı 1-0'lık skorla geçerek adını finale yazdırdı.

Balıkesirspor U-19 takımı tarih yazmaya devam ediyor. Antalya'da gerçekleştirilen TFF 1. Lig 19 Yaş Altı Gelişim Ligi yarı final müsabasında Altınordu FK ile karşı karşıya gelen Balıkesirspor rakibini 88. dakikada Peter Ambrose'nin attığı golle geçerek adını finale yazdırdı. Türkiye'nin hem tesis hem de kadro olarak en iyi altyapılarından biri olarak gösterilen Altınordu u-19 takımını adeta sahadan silen genç takımımız maç sonunda büyük sevinç yaşadı.

Bu çocuklar her şeyi başarır
Kritik maç sonrasında açıklamalarda bulunan Teknik Sorumlu Umut Baysal "Zorlu bir maçı inanarak, kenetlenerek kazandık. Takımımızın aslında bu galibiyeti sürpriz gibi algılanmasın. Biz çok yetenekli gençlerden oluşan bir ekip olduğumuzu gösterdik. Final maçı için hazırlıklarımıza vakit kaybetmeden başlayacağız. Önümüzdeki final maçından da galibiyetle ayrılıp şampiyon olmak istiyoruz" diye konuştu. Organizasyonda final maçı 10 Temmuz’da Manavgat ilçesindeki Emirhan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde oynanacak.